Güzellik

Soğuk Havalar İçin 3 Kolay Cilt Bakım İpucu

Cildin nemli kalmasını sağlamak için 3 kolay cilt bakımı ipucu içeren ve cilt kuru ciltle savaşmak için harika olan bu önerilerimize mutlaka kulak verin.

Soğuk havalar başladı! Bu da kar tatillerinin yolda olduğu anlamına geliyor ve sonunda dolabın içinde duran kazak ve botları giymeye başlayabilirsiniz. Ama soğuk hava cildiniz için ne anlama geliyor?

Düşük sıcaklıklar cildi kuru tutar, nemi yok eder ve içte ve dışta kuru ortamlar oluşturur. Tabii ki bir de sık sık çıkan rüzgarı da unutmamak gerekir. İşte cildinizin harika görünmesine yardımcı olacak kış için bazı cilt bakım ipuçları!

Çok Sık Peeling Yapmayın

Tabii ki, tüm makyajınızı arındırdığınızdan yüzünüzü temizlediğinizden emin olun, ardından da cildinizi nemlendirin. Ama özellikle çok soğuk havalarda çok sık peeling yapmayın. Çünkü peeling cildinizi çok hızlı bir şekilde, özellikle hava ve çevre soğuk olduğunda kurutabilir. Bu nedenle haftada bir defa peeling yapın, Eksfoliyasyonunu minimumda tutun ve serin mevsimlerde kuru cildi önlemek için hassas bir cilt ürünü kullanın.

Evinizi de Nemlendirin

Eviniz veya daireniz kuru görünüyorsa, sizin de cildiniz kurur. Cildiniz kuru hissediyorsa, susamış veya kuru ağız veya boğazla uyanırsanız, nemlendirici satın almak ve kullanmaya başlamak akıllıca bir yatırım olabilir. Cildinizi ve vücudunuzu gece ve gündüz nemli tutmak için tekrar nemi geri kazandırmalısınız.

Yatmadan Önce Nemlendirici Uygulayın

Çok fazla katkı maddesi içermeyen ve uygulandıktan sonra yağlı hissetmeyen Sağlıklı bir yüz nemlendirici seçin. Bunu, yatmadan önce sık sık kuruyan alanlara uygulayın. Bu şekilde gün boyu parlak veya yağlı bir cilt etkisi yaratmadan nemlenmek için zamanınız olacak. Çünkü gece nemlendirici kullanmak cildinize girme ve çalışma zamanına sahip olmasına yardımcı olur. Eğer doğal bir çözüm arıyorsanız, şu anda popüler olanlardan biri hindistancevizi yağıdır. İlk başta yağlı gözükecek, ancak cilde sürtündüğünde yok olacaktır. Tamamen doğal bir şeyler kullanmak isteyenler için mükemmel bir alternatif. Rafine edilmemiş hindistancevizi yağını hijyen kullanımları için en iyisi olarak seçtiğinizden emin olun.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu