Sağlık

Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Sırttaki sivilceler nasıl geçer sorusunu çözüme kavuşturmak isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. En özel maske tarifleri aracılığı ile sizler de sırttaki sivilce problemine elveda diyebilirsiniz. Hemen kolları sıvayın ve pürüzsüz bir cilde merhaba deyin.

Sırttaki Sivilceler İçin Özel Losyon Tarifi:

Su
Lavanta
Kısa zaman zarfı içinde sırttaki sivilcelere elveda demek isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Özel losyon tarifi için öncelikle derin bir tencereye bir tutam lavanta koyalım. Daha sonra kabın içerisine 2 bardak su ilave edelim ve kaynatalım. Elde ettiğimiz karışımı soğumaya bırakalım. 30 dakika bekleme süresinin ardından losyonumuzu problemli bölgeye masaj aracılığı ile sürelim.

Sırttaki Sivilcelere Kesin Çözüm

Elma Sirkesi
Su
Cildimizin büyük problemleri arasında yer alan sivilcelere elveda demenin tam zamanı. Özel maske tarifi için bir bardak suyun içerisine elma sirkesi ilave ederek harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı cilt üzerine masaj aracılığı ile sürerek bekletelim. Uygulamaya alacağınız bu maske tarifi cilt üzerindeki sivilcelerin kısa zaman zarfında kurumasına yardımcı olacaktır. Sizler de pürüzsüz cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz özel maske tarifinden yararlanabilirsiniz.

Sırttaki Sivilceler İçin Mucizevi Maske Tarifi

Tuz
Su
Sırttaki sivilcelerin kısa zaman zarfı içinde geri plana alınmasına yardımcı olan maske tarifi için kolları sıvamanın tam zamanı. Özel maske tarifi için bir bardak suyun içerisine 2 yemek kaşığı tuz ilave ederek harmanlayalım. Elde ettiğimiz karışımı cilt üzerine pamuk yardımı ile sürelim ve bekletelim. Maskemizi hafif bastırarak cildimize uygulamamız gerekmektedir. 30 dakika bekleme süresinin ardından cildimizi ılık su aracılığı ile durulayalım. Sizler de cilt tipiniz ile uyum içerisine olan maske tariflerinden herhangi birini uygulamaya alarak kusursuzluğa merhaba diyebilirsiniz.

Sırttaki Sivilceler İçin Maske Tarifi:

Portakal
Kabartma Tozu
Sırttaki sivilcelere kesin çözüm getirmenin tam zamanı. Uygulamaya alacağınız özel maske tarifi sayesinde sizler de kusursuz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. Özel maske tarifi yapımı için bir adet portakalı belender aracılığı ile püre haline getirelim. Elde ettiğimiz püreyi kabartma tozu aracılığı ile harmanlayalım. Maskemizi problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürerek 15 dakika boyunca bekletelim. 25-30 dakika bekleme süresinin ardından cildimizi ılık su aracılığı ile durulayalım. Maske kullanımı sonrasında cildimizi gül suyu aracılığı ile silelim. Bu işlem sonrasında dilerseniz bebek pudrasından da yararlanabilirsiniz.

Sırttaki Sivilceleri Yok Etmek İçin Yapılması Gerekenler:

Eğer yağlı cilt tipine ev sahipliği yapıyorsanız özel maske tariflerinden herhangi birini uygulamaya almanız gerekmektedir. Maske kullanımı öncesinde cildinizi gül suyu aracılığı ile temizlemeniz gerekmektedir. Sağlıklı beslenmeniz ve yağlı yiyeceklerin kullanımını azaltmanız da sivilce oluşumunun azalmasına yardımcı olacaktır. Margarin yerine zeytinyağı tüketmelisiniz. Yaz aylarında deniz suyu aracılığı ile cildinizi yıkayabilirsiniz. Bunula birlikte kum ve güneş faktörleri de sırttaki sivilcelerin geri plana alınması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu