Dekorasyon

Salon Tasarımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bütün hanımların en büyük hayali güzel ve şık bir salona sahip olmasıdır. Genellikle büyük salon isteyen hanımlar yanlış dekorasyon ile büyük salonun artıları öldürmektedir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken tasarım noktaları vardır. Eğer bu tasarım noktalarına dikkat ederseniz büyük salonlarınızı daha kullanışlı küçük salonlarınızı ise daha şık dekore edebilirsiniz.

Salon Tasarımında Altın Kurallar

İlk olarak salonun boyası ya da duvar kağıdı seçimi çok önemlidir. Büyük bir salona sahip iseniz birçok renk seçme hakkı sahipsiniz. Bu nedenle duvar boyası renginizi mobilya seçiminize uygun yapmakta fayda vardır. Duvar kağıdı seçiminde ise mobilyalar tarafından boğulmayacak renkleri tercih etmelisiniz. Salonlarınız eğer büyük ise kendinize ait bir berjer koltuk ve sehpa ile bir yaşam köşesi yaratabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu rahat koltuk seçiminden geçer. Ayrıca seçmeniz gereken ürünler yemek takımı modelleri, aydınlatma modelleri ve halı modelleridir.

Yemek Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Yemek takımı alınırken salonun köşe yapısına uygun alınmalıdır. Genellikle yemek takımlarının köşeye konulmasında ki amaç salonda fazla yer kaplamaması içindir. Duvar renklerine ve ya duvar kağıtlarına uygun şekilde seçilecek bir masa rengi ve sandalyeler sayesinde odanıza şık bir hava katarsınız. Ayrıca odanıza yerleştireceğiniz koltuk takımları da çok önemlidir. Orta alana çok fazla koltuk koymamaya dikkat edin. Koltukları genellikle daha çok duvar bölgelerine yakın tercih edin. Eğer köşeye koltuk takımı yerleştirmediyseniz bu alana yemek takımını yerleştirin. Bu yemek takımı ürün fiyatları rengine ve modeline göre farklılık gösterir.

Aydınlatma Ürünleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Odanızın aydınlatma sistemi çok önemlidir. Genellikle geceleri vakit geçirdiğiniz salonlarınızda parlak bir aydınlat kullanmalısınız. Bu şekilde aydınlat sistemleri ile odanızda karanlık bölge kalmamış olur. Genellikle büyük avizeler salonlarda tercih edilmelidir. Bu aydınlatma modelleri fiyatları modellerine göre değişmektedir. Bir evin aydınlatma sistemi çok önemlidir. Eğer bir evin aydınlatma sistemi düzgün yapılmazsa o evde ölü noktalar meydana gelir. Bu ölü noktaların sebebi ışık olmayan yerin faydalanamamasından meydana gelmektedir. Bu nedenle geniş ve her yere ışık veren lambaları tercih etmekte fayda vardır. Böylece daha fazla alana ışık verirsiniz.

Halı Ürünleri Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu ürünlerin alımında mobilyalar ile uyumlu olmasına dikkat edin. Mobilyaları boğmayacak ve duvar rengine uyumlu halılar evinize hoş bir hava katar. Genellikle az desenli halılar almanızda fayda vardır. Bu halı ürünleri fiyatları desenlerine ve rengine göre değişmektedir. Halılar el dokuma ve makine dokuma olarak iki çeşide ayrılır. Genellikle makine dokuması olan halılar daha sert olurlar. El dokuması halılar ise daha yumuşak yapıya sahip olurlar. Tabi bunda kullanılan malzemenin de payı vardır. Ancak genelde yumuşak halı kullanmak avantajınızadır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu