Güzellik

Saçlarınızı Yumurta Maskesi ile Koruyun

Kadınlar günlük kişiler bakımlarında en fazla önemi saçlarına verirler. Kimi zaman sık taramaktan, çok yıkamaktan ya da boya, düzleştirme gibi işlemlerin çok fazla yapılmasından dolayı saçlarda güçsüzlük, kırılmalar gibi şikayetler görülebilir.

Saçlarınızın yıpranmasının nedeni ilaç kullanımı, stres gibi sağlık problemleri de olabilir. Ancak bunları kafanıza takmanıza son verecek olan önerilerimizi sizlerle paylaşacağız.

Bu yazımızda saçınızla ilgili çok daha fazla şikayeti ortadan kaldırmanız için yardımcı olmaya çalışacağız.

Eski zamanlardan bu yana saç bakımında sıkça duyduğunuz bir tariftir Yumurta maskesi.

Bu yazımızda sizlere önereceğimiz Yumurta Maskelerini uygulamanız halinde kısa süre içinde saçlarınızın güçlendiğini göreceksiniz. Sebebi her ne olursa olsun düzenli olarak uygulamanız halinde kısa sürede tüm bu nedenleri ortadan kaldıracak olan Yumurta maskelerinde kullanılan malzemeleri ölçüleri dışında kullanmamaya özen gösterin.

Yıpranmış saça Yumurta Maskesi

Malzemeler ve Hazırlama:

2 tane yumurtayı cam kase içine kırın ve 5 kaşık zeytinyağı ekleyin. Bu karışımı saç derilerinize sürüp 20 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Güçlü saçlar için Yumurta Maskesi

Malzemeler ve Hazırlama:

2 çay bardağı zeytinyağını ısıtın ve içerisine 2 çay kaşığı papatya ile 2 çay kaşığı ısırganı ekleyin.

1 tane yumurtanın sarısını ve 3 damla limon suyunu ayrı bir kapta çırparak ekleyin. Hepsini birden karıştırmanızla elde edeceğiniz losyonu saç diplerinizden başlayarak masajla yedirin. 60 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Durularken şampuanda kullanmalısını. Bu maske diğerlerinden farklı olarak 2 haftada bir kez uygulanmalıdır.

Saçların dökülmemesi için Yumurta maskesi

Malzemeler ve Hazırlama:

2 adet yumurtasının beyazını ve sarısını ayırın. Bize lazım olacak yalnızca sarısıdır. Bir kap içine alacağınız bu yumurta sarılarını 2 çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırmalısınız. Son olarak da 2 çay bardağı suyu ekleyerek karıştırdığınız bu maskeyi saçlarınıza uygulayın. 15 dakikanın sonunda ise bol ılık su ile durulayın.

Maskenin önerilen uygulama sayısı 2 haftada 1 seferdir.

Uyarılar:

  1. Yumurta maskesini uygulamadan önce bir cilt uzmanına danışın.
  2. Malzemelerin alerji yapabileceği ihtimalini göz ardı etmeyin.
  3. Karışımları hazırladıktan sonra ilk olarak bir bölümünde uygulayın.
  4. Herhangi bir kaşıntı ve kızarıklık yaşamamanız halinde tüm saç derisine uygulayın.
  5. Eğer tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen saçınızı duruladıktan sonra alerji problemi yaşarsanız cilt doktoruna muayene olun.
  6. Doktora görünmeden evde tedavi yöntemlerini uygulamaya kalkmayın.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu