Güzellik

Saçı Besleyen En İyi Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Saçı Besleyen En İyi Bitkisel Yağlar Nelerdir? Doğal saç yağı kullanmak saçınıza birçok fayda sağlayabilir. Saçlar için bitkisel yağ, saç tellerini besler ve onları çok daha güçlü hale getirir.

Saçı Besleyen En İyi Bitkisel Yağlar Nelerdir? Parlaklığı, canlılığı ve hoş bir dokuyu geri kazandırır ve ayrıca nemi çok daha uzun süre korur. Bu yazımızda saçlar için en bitkisel yağlar listelendi.

Hindistan Cevizi Yağı

Saçlar için en iyi bitkisel yağlar arasında bir diğeri de elbette Hindistan cevizi yağı. Daha çok kıvırcık saçlı kadınlar tarafından sevilen hindistancevizi yağı farklı şekillerde kullanılır. Banyo öncesinde veya sonrasında tercih edilebilir.

Saçı Besleyen En İyi Bitkisel Yağlar Nelerdir
Saçı Besleyen En İyi Bitkisel Yağlar Nelerdir

Argan Yağı

Bu, son yıllarda çokça popülerlik kazanan bir yağdır. Yüksek düzeyde E vitamini ve omega 3, 6 ve 9 içeriyor, bu da saç tellerini beslemek için harika olduğu anlamına geliyor. Ayrıca %80 oranında doymamış yağ içermesi onu mükemmel bir kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı yapar, saçı yumuşak ve parlak bırakır. Argan yağını saça uygulamanın birkaç yolu vardır, bunların arasında doğrudan kuru saç tellerine sonlandırıcı olarak veya hatta ön yıkamada kullanılabilir. Bunun için duşa girmeden önce 15 dakika saçlara nüfuz etmesine izin verilmelidir. Sonuç, daha az hasar ve çok daha fazla parlaklık olacak!

Ojon Yağı

Saçlar için en iyi bitkisel yağlar arasındadır. Orta ve Güney Amerika’ya özgü palmiye ağaçlarının yemişlerinden çıkarılan bu yağ, giderek daha fazla yer kazanıyor ve saç tellerini beslemek ve nemlendirmek için favori olarak şimdiden arganla rekabet ediyor. Daha saftır ve saç tellerine derinlemesine nüfuz ederek saçı içten dışa doğru tedavi eder. Lipitler açısından zengin olduğu için, hücreleri yenilemeye ve saçın sağlığını iyileştirmeye ek olarak, korkunç elektriklenme ile savaşmaya yardımcı olur. Ojon yağı her tür saçta kullanılabilir, ancak özellikle kimyasal işlem görmüş saçlar veya sürekli saç kurutma makinesi veya düzleştirici kullananlar için uygundur.

Jojoba Yağı

Hafif dokusu ile saçı ağırlaştırmaz ve saçı nemlendirmek ve bukleleri beslemek için kullanılmasının yanı sıra jojoba yağı saç derisini tedavi etmek için de kullanılabilir ve köklerdeki yağlılığı düzenlemeye yardımcı olur. Çünkü bölgede biriken sebumu eritmeyi başarır ve kepekle mücadelede destek olur.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu