Yaşam

Mucizevi Kudret Narı

Yaradılışındaki mucize ve güzelliği ile hayranlık yaratan kudret narı, acayip elma, momordica ve papara gibi isimlere de sahip olan bir meyvedir. Meyve olarak tanımlanmasının yanında, evren iksiri olarak ta eski kitaplarda adı geçer. Ana vatanının Hindistan olduğu bilinen, Afrika’nın nemli bölgeleri ve Akdeniz iklimine sahip ülkelerde yetişmektedir. İçeriğinde oldukça yüksek miktarlarda E ve B vitaminleri, kalsiyum, fosfor ve demir gibi daha birçok mineral bulunur. Gelişmiş tıp otoritelerinin bulunduğu ünlü üniversitelerde, çeşitli araştırmalar yapılmış ve HIV virüsünün çoğalmasına karşı olan, bazı proteinlerin içeriğinde olduğu bulunmuştur. Tümörlerin büyümesini engeller, antibiyotik etki sağlar ve kendi güzelliğini cildimize yansıtır. Egzama ve sedef hastalığının gerilemesinde kullanılır. Ayrıca çeşitli kürler yapılarak yanık tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Kudret Narının Faydaları

Şifalarının saymakla bitmediği kudret narı, mide rahatsızlıklarının tarihten beridir bilinen en güçlü ilacıdır. Güneşlenirken kullanılması, cildin hasar görmeden bronzlaşmasına yardımcı olur ve en etkili koruma faktörlerinden bile, daha yararlıdır. Modern tıbbın tam olarak çare bulamadığı EB hastalığına iyi gelerek, gerileme sağlamaktadır. Çağın vebası kanser üzerindeki etkileri için, kullanımının yanında kürler halinde denemeler yapılarak, diğer kanser vakalarına da çare aranmaktadır. Bu vitamin ve mineral deposu meyveyi saç bakımında da kullanmak mümkündür. Varis gibi damar rahatsızlıkları romatizma ve guatr için kesin çözüm olduğu da bilinmektedir.

Kudret Narı Nasıl Kullanılır?

Bu saydıklarımız sadece yılların verdiği tecrübe ile denenmiş ve kanıtlanmış yararlarıdır. Daha birçok benzer hastalık tedavisinde, hem yardımcı hem de asıl ilaç olarak kullanılmaktadır. Kudret narı mucizesinden faydalanmak için eskimez kitapların tariflerinden yararlanabilirisiniz. Fiziksel olarak uygulama için, en bilinen yöntemini paylaşmakta fayda var.

Meyveyi bal ile karıştırmalı, ancak balın gerçek bal olduğundan emin olmalısınız. Olgun iki adet meyve için yaklaşık olarak kaliteli 1kg bal yeterli olmaktadır. Meyvenin çekirdeklerini ayırarak kendisini tahta kaşıkla ezerek balın içerisinde 41 gün bekletmelisiniz. Bu zaman içerisinde sulanma yaşanabilir. Ancak bu bozulduğu anlamına gelmiyor. Aynı işlemi zeytinyağı içerisinde de yapabilirsiniz. Soğuk sıkma ilk mahsul zeytinyağı ile yapılan kür de, ballı kadar etkilidir. Bu karışımları şifa niyetine sabah ve akşam kaşık ile yiyebilir, cildinizdeki problemli noktalara sürebilirsiniz. İçtiğinizde mide konusundaki sıkıntılarınız hemen geçecek daha dinamik ve zinde olacaksınız. Cilt problemlerinin azaldığını gözle göreceksiniz. Bu tariflerden daha binlercesini internetten veya aktarlardan bulmanız mümkün. Bu tarif sadece genel kullanım ve sağlıklı yaşamak için bir örnek, 41gün kullanarak, meyveye neden kudret narı adının verildiğini anlayabilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu