Güzellik

Mayonezin Saçlara Faydaları! Saç Bakımında Mayonez Nasıl Kullanılır?

Sandviçlerinizin temel malzemelerinden olan mayonezi sadece yemek için aldığınız günler geride kaldı. Artık banyo dolabınızın içinde güzellik ürünlerinizin arasında bir yer belirledi. Yumurta, sirke, zeytinyağı, limon suyu, bileşenleriyle yüklenen mayonez, hayal edebileceğiniz mükemmel saç avantajlarına sahiptir. Yumurta, saç köklerine gerekli besinleri sağlar ve gelişimini artırırken, zeytinyağı onlara doğal nemi geri kazandırır ve kabarık saç problemini ortadan kaldırır. Limon suyunun yanı sıra mayonezde de mükemmel parlaklık sağlar ve ayrıca saçtaki bit problemini de giderir.

Bunların dışında mayonezi diğer mutfak malzemeleriyle birlikte kullanmanın ve farklı saç faydaları için çeşitli saç paketleri hazırlamanın oldukça etkili yolları vardır. Sayısız pahalı saç ürünlerine harcadığınız paradan tasarruf edeceğiniz mayonezi kullanmanın yolları…

İşte Mayonezin Saçlar için 7 İnanılmaz Faydası:

Saç Büyümesinde Yardımcı Olur:

Mayonezin en önemli saç faydalarından biri saç büyümesini arttırmasıdır. Yumurta sarısının faydaları ile doluyken, L-Sistein ile birlikte sirke, saç büyümesini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca 5 çorba kaşığı mayonezle 2 yumurtayı karıştırarak bir saç paketi de hazırlayabilirsiniz. Saçınıza uygulayın ve durulamadan önce 30 dakika bekletin. Yumurtanın kokusunu gidermek için, seçtiğiniz herhangi bir esansiyel yağı birkaç damla bile ekleyebilirsiniz.

Kuru Saçları Besler:

Kuru saç problemiyle mücadele ediyorsanız, mayonez kullanmak yardımcı olabilir. Çeşitli besinlerle yüklü olduğu için saç derinizi ve saçınızı beslerken diğer tarafta saçınıza gereken nemi sağlar. Bir bardak mayonez 2 çay kaşığı zeytinyağı ve ½ çay kaşığı nane yağı ile karıştırılarak bir maske hazırlayabilirsiniz. Yıkamadan önce en az 60 dakika bekleyin. Aradaki farkı görmek için bu paketi haftada iki kez deneyebilirsiniz.

Saç Uçlarının Kırılmasına Bir Son Verir:

Çok fazla güneş ışığına maruz kalma, çeşitli kimyasal maddelerin uygulanması, saç şekillendirme aletleri, kirlilik vb. Saç uçlarındaki problemlerden sorumludur. Mayonez bir besin deposu olduğu için bölünmüş saç ucu problemine bir son verebilir. Bölünmüş uçları ortadan kaldıracak bir saç maskesi hazırlamak için 2 çorba kaşığı papaya püresi ve 5 çorba kaşığı mayonezi karıştırabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada en az bir kez deneyin ve farkı görün.

Saç Renginizin Daha Kalıcı Olmasını Sağlar:

Saç renginizi koruyacak bir saç ürünü arıyorsanız, tüm kimyasal yüklü ürünleri bir kenara bırakın ve mayonezi deneyin. 5 çorba kaşığı mayonez ½ fincan Hindistan cevizi sütünü karıştırın ve saçınıza uygulayın. En az 30 dakika bekleyin ve daha sonra yıkayın. Bu sadece saç rengini korumakla kalmaz aynı zamanda saç dökülmesine de son veren bir saç kalkanı olarak işe yarar.

Saç Kabarmasını Kontrol Eder:

Kıvırcık saçlar kuru, kaba ve cansız görünür, bu da saçınızdaki nem eksikliğinden kaynaklanır. Ayrıca, besin eksikliği, aşırı kimyasal madde kullanımı, saç şekillendirme aletleri vb. De saçlarınızı kıvırcıklaştırabilir. Genellikle kıvırcık teller, diğer saç türlerine göre daha kabarık olma eğilimindedir. Mayonez, kabarmayı gideren saç besleyici bileşenler ile zenginleştirilmiştir; Bu nedenle, bu sorundan kurtulmak için bir kabarma önleyici mayonez saç maskesini deneyebilirsiniz. 3 çorba kaşığı badem yağı ve 1 yumurta ile ¼ fincan mayonezi karıştırın. Daha iyi sonuç almak için bu saç maskesini haftada iki kez kullanın.

Kaşıntılı Saç Derisini Rahatlatır:

Sedef hastalığı veya kaşıntılı kafa derisi mayonez ile çare olabilecek bir problemdir. Mayonez nemlendirici ajanlarla doludur, bu nedenle saç derisini rahatlatır ve kaşıntıyı ortadan kaldırır. 1 yemek kaşığı mayonez, 1 yumurta ve 1 çorba kaşığı kahve tozu ile bir paket hazırlayıp karıştırarak kaşıntılı kafa derisi sorununu gidermek için haftada iki kez kullanabilirsiniz.

Bit Sorununu İle Savaşır:

En utanç verici saç problemlerinden biri de saç bitidir. Genelde okula giden çocuklarda bulunur, ancak bazen yetişkinler de bu garip problemi yaşar, bu durum sizin hakkınızda yanlış bir izlenim bırakır. Ancak, saç biti ile mücadele etmek için mayonezden yardım alabilirsiniz. Bit problemiyle savaşmak için, 5 çorba kaşığı mayonezi 1 çorba kaşığı elma sirkesini karıştırıp saçınıza uygulayabilirsiniz. Bir saç bonesi takın ve bir gece boyunca kalmasını sağlayın. Ardından sabah hafif bir şampuanla yıkayın. İstediğiniz sonucu almak için bu tedaviyi haftada iki kez tekrarlayın.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu