Diyet

Limonlu Su Diyeti Nedir, Zayıflatır Mı?

Limonlu Su Diyeti Nedir, Zayıflatır Mı? Yüksek oranda C vitamini içeren, yağ yakımını hızlandıran ve metabolizmayı çalıştıran limonun faydaları saymakla bitmez. Mutfağın vazgeçilmezlerinden olan limon zayıflamak isteyenlerinde göz bebeğidir. Peki limon diyeti nedir, nasıl yapılır, zayıflatır mı? gibi bir çok soruyu sizler için yanıtladık. İşte detaylar..

Limonlu Su Diyeti Nedir, Zayıflatır Mı? C vitamini içeriği bol miktarda olan limon, düşük kalorisi olan ve ılık suyla tüketildiğinde yağları daha hızlı yakmaya yardım eden bir meyvedir. Bir limon 15 kaloridir ve bu da düşük kalori ile avantaj sağlanmasını mümkün kılar.

Limonlu Su Zayıflatır Mı?

Limonlu su diyeti tek başına bir diyet değildir. Yani limonlu su dışında besin almadan ya da çok az besin alarak diyet yapmak sağlık açısından soruna neden olur. Ancak aç karnına her gün içilen ılık limonlu su da yediklerinizi kolay eritebilmek için faydalıdır. Yemeklerden yarım saat önce ya da sabah aç karnına kahvaltı öncesinde bunu düzenli olarak içmeniz önerilir. Ayrıca gün içinde ara öğün olarak bir sürahi içine limon ekleyerek ödem atmak üzere de bunu kullanabilirsiniz.  Yani şişlik sorunundan şikâyet eden kişiler için limonlu su içmek ve bunu devam ettirmek sorunun giderilmesine fayda sağlar. Toksinleri bu şekilde kolayca atabilir ve gereksiz ödem şişlikten kurtulabilirsiniz. İdrar söktürücü de olması nedeniyle daha da avantaj sağlayacaktır. Olduğunuz kilodan daha kilolu görünmezsiniz.

Limonlu Su Diyeti Nedir, Zayıflatır Mı
Limonlu Su Diyeti Nedir, Zayıflatır Mı

Fazla Limon Suyu Ne Yapar

Limonu fazla tüketmek, tansiyon hastaları için riskli olabilir. Tansiyon düşürücü etkisi olduğundan düşük tansiyonlu kişilerin sınırlı içmesi gerekir.

Spor Yapanlar İçin Limon Suyu

Limon suyu, spor yapanlar için ekstra kalori yakmayı mümkün kılar. Yani yağlarınızın daha etkili şekilde parçalanmasında etkisi olduğu bilinmektedir.  Dolayısıyla yağlarınızdan daha hızlı kurtulmak için bu içeceği düzenli olarak almanız gerekir.

Limonlu Su Nasıl İçilmeli

 Limonlu su tarifi konusuna gelince de bu son derece basittir. Limon suyunu normal su ile karıştırarak, isteğe göre de yeşil çay gibi ekstra yağ yakan bitkilerle birlikte içmeniz önerilir. Ancak sabah tüketirken doğrudan ılık su ve limon suyunu da içebilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu