Yaşam

Lavabo Açmada Kullanılan Modern Yöntem!

Lavabo Açmada Kullanılan Modern Yöntem Nedir? Eskiden tıkanıklık ha şuradadır, ha buradadır denilerek el yordamıyla yapılan kontrollerde tıkanmanın yeri bulunmaya çalışılıyordu. Oldukça zaman alan bu tarz yöntemler gereğinden fazla maliyetli ve zahmetli idi.

Lavabo Açmada Kullanılan Modern Yöntem Nedir? Modern teknoloji de her alanda gelişmeler ilerlemeye başlamış insanın müdahale etmesine fırsat verilmeyen yerlerde Tıkalı  lavabo açma için robot kullanılmaya başlanmıştır. Sağladığı faydalar görüldükçe mümkün olan her yerde kullanılmaya başlanmıştır. Lavabo tıkanmalarında bu modern teknoloji kullanılmaktadır.

Lavabo Açmada Kullanılan Modern Yöntem!
Lavabo Açmada Kullanılan Modern Yöntem!

Modern Lavabo Açma Yöntemleri

lavabo açma robotu Modern olarak tercih edilen cihazda robot kol mevcuttur. Robot kol su giderine konulur. Gözümüzle görmemizin imkânı olmadığı küçük boruya cihazın kolu konularak ilerlemesi sağlanıyor. Oldukça kolay bir kullanımı olan robot kol lavabodaki tıkanmanın olduğu bölgede durarak ilerleyemediğinin sinyalini veriyor. Robot kolda bulunan çelik helezon bir yayın tıkanmayı parçalaması ile atık su giderinin normal alması başlanıyor. Bu nokta da temizleme işlemi başlıyor. Borudan yollanan basınçlı su ile kanal içi temizlik yapılıyor. Daha sonra görüntüleme kamerası ile tıpkı doktorların kullandığı endoskopiye benzer bir cihazla tarama yapılıyor. Kalıntıya rastlanırsa tekrar basınçlı su kullanılarak kalıntıların gitmesi sağlanıyor. Son olarak kamera ile kanal içinde görüntülenmesi tekrar yapılır. Bu şekilde yapılan açmalarda firma garantisi vardır. Bir ve iki yıl arasında değişebilen garanti süresi vardır. Firmadan kesinlikle talep edilmelidir. Lavabo açma sorunu fazla yaşanıyorsa kullanımda dikkat edilecekler vardır. Bunlar:

  1. Lavaboda katı parçaları filtre etmede kullanacağınız mutfak süzgeci kullanın. Gözünüzden kaçan parçaların gidere kaçmasına engel olur.
  2. Çay posasını, meyve çekirdeklerini kesinlikle gidere atmayın.
  3. Kızarmış yağ atıklarınız biriktirin ve bunların mutlaka geri dönüşümde kullanılmasını sağlayın. Bu sadece giderlerinize değil çevreye de iyi gelecek bir önlemdir. Unutmayın ki bir damla yağ tonlarca suyun kirlenmesine sebep olur.
  4. Bulaşık ve çamaşır makinesi giderleriniz ve lavabo gider borunuzu rutin olarak temizleyin. Rutinde yağacağınız bu işlem sayesinde tıkanma oluşumlarını azaltabilirsiniz.
  5. Tesisat borularınızı rutin olarak hiç yoksa beş senede bir profesyonel bir firmaya temizletin. Su jeti ile yapılan temizlik tıkanma ihtimallerini azaltır.
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu