Güzellik

Krem Saç Boyası Nedir, Nasıl Kullanılır?

Krem Saç Boyası Nedir, Nasıl Kullanılır? Saçlar insanlar için her zaman büyük öneme sahip olmuştur. Saç özellikle kadınların güzelliklerinin önemli bir parçasıdır. Saçların sağlıklı görünmesi kalınlığı, parlaklığının yanı sıra rengiyle de alakalı olabilir. Çok farklı saç tipleri de vardır.

Krem Saç Boyası Nedir, Nasıl Kullanılır? Düz, dalgalı ve kıvırcık görüntüsünde olabilirler. Saç yapıları da ince, kalın, orta olaraktan ayrılabilir. Saç güzelliğinin en önemli özelliklerinden biride saçların rengidir. Saç rengini açmak ya da daha koyu olarak kullanmak için saç boyaları geliştirilmiştir. Saç boyaları çok farklı formlarda satılmaktadır.

Krem Saç Boyası Ne Demektir?

Saç boyalarının en çok tercih edilir olanı krem saç boyalarıdır. Bu yazımızda krem saç boyası ne demektir? Nasıl kullanılmaktadır? Bu sorulara cevap vermeye çalışacağız. Krem saç boyalarını bilinçsizce kullanmak saçlar için kötü sonuçlara sebep olabilir. Kuaförler tarafından da tercih edilen krem saç boyaları marketlerde de satılabilmektedir. Farklı farklı markalar mevcuttur. Hemen hemen hepsinin yapımı ve kullanımı aynıdır. Fakat boyanın kalıcılığı, rengin pigmenti her marka için değişiklik göstermektedir.

Krem Saç Boyası Nedir, Nasıl Kullanılır
Krem Saç Boyası Nedir, Nasıl Kullanılır

Krem Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

Krem saç boyanızı satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey saçınızın ihtiyacını belirlemektir. Örneğin saçın ihtiyacı beyaz kapatmak mı? Renk değişikliği mi? Eğer saçlarınızdaki yoğun beyazları kapatmak istiyorsanız bir kere boyamakla bunu sağlayamayabilirsiniz.

Bunun için saçınızı tekrar boyamanız gerekebilir. Krem saç boyası ne demektir? Nasıl kullanılmaktadır? Yazımızda krem saç boyasının nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz. Aldığınız saç boyasının yani kutunun içinden genellikle bir tüp boya, daha büyük krem şişesi çıkmaktadır. Sonrası için paket şampuan ve bakım kremi de kutuya eklenmiş olabilir.

Bu işlemi yapmadan önce kutudan çıkan eldivenleri giyin. Boyanın cilt ve göz temasından kaçının. Boyaya alerjiniz olup olmadığını kontrol edin. Rehberlerde yazan alerji testini uygulayın.

Kullanım rehberine göre ikisini birbirine karıştırmanız gerekir. Saç fırçası yardımıyla saçlarınıza elde edilen boyayı sürebilirsiniz. Saçlarınızı küçük küçük parçalara ayırın. Ayırdığınız parçalara dipten uca şekilde boyayı fırça yardımıyla sürün. Saç bonesi veya saçınıza poşet geçirebilirsiniz. Tüm saça uygulandıktan sonra rehberde yazılan süre boyunca ortalama 45 dakika olmaktadır bekleyin. Saçlarınızı iyece durulayın. Kutu içerisinde ki şampuanı kullanın. Saçlarınızı kurutun birkaç yıkama sonrasında saç renginiz oturacaktır.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu