Güzellik

Kore Cilt Bakım Türevi Hakkında Merak Edilenler!

Kore Cilt Bakım Türevi Hakkında Merak Edilenler! Kore cilt bakım türevinin ilk adımını temizlik oluşturur. Bu cilt bakım türevi ile pamuklu bir ürünle cilt temizliği sağlana bilmektedir.

Kore Cilt Bakım Türevi Hakkında Merak Edilenler! Cilde bu pamuk doku ile sürülecek hidrofilik yağ, cildin kirli olmamasını sağlayacak ve hatta besleyecektir. Amorphophallus konjac adı verilen sünger deriyi derinlemesine temizlemeyi sağlamaktadır. Aynı zamanda ölü deri hücrelerini ortadan kaldırır.

Su Özelinde Temizlik

Su temel tabanlı yapılan temizlik Kore cilt bakım türevinin bir diğer uygulamasıdır. Cildin ikinci defa temizlenmesi çok sık görülen bir şey değildir. Kore cilt bakım türevinde, sıklıkla görülür. Çünkü deri üstünde kalması ihtimal dahilinde olan ter ve yağ ile toz kalıntıları, bu sayede tamamen yok edilir. Genelde yumurta, saç maskesi için bir bileşen olması adına kullanılmaktadır. Ama Kore cilt bakım türevinde yumurta sarısı, cilt bakımında sıklıkla kullanılan bir şeydir.

Kore Cilt Bakım Türevi Hakkında Merak Edilenler!
Kore Cilt Bakım Türevi Hakkında Merak Edilenler!

Lipit hem yüz cildini esnetir hem de daha yumuşak bir hale getirir. Ayrıca bezlerinde aktif olmasını sağlar. Kırışıklıkları da ortadan kaldırır. Tüm bunlar yumurta sarısı ile elde edilir. Bileşen sayesinde deri gözenek boyutlarında küçülme görüldüğü gibi, maskeler ve farklı kremlerde de bileşen olarak kullanılmaktadır. Yüz ve cilt için oldukça faydalı görülmektedir.

Siyah Nokta Açmazı

Ciltte oluşan siyah noktalar hemen hemen tüm insanların dikkatini çekmektedir. İstenmeyen bu siyah noktalar için de çözümler aramaktadır. Ölü hücrelerin özellikle sebep olduğu bu siyah noktalar için derinlemesine cildin temizlenmesi gerekir. Ölmüş hücreler, deride daha fazla etki bırakarak siyah noktalar oluşturabilir.

Peeling cilt için bir nebze sert gelebilir. Bundan dolayı günde en fazla bir kez yapılması önerilir. Bu yöntemde, özellikle tatlı yiyecekler kullanılır. Örneğin esmer şeker, hem cildi soyar hem siyah noktaları yok eder hem de sebumun ortaya çıkmasına neden olur. Düzenli kullanıldığında cilt, taptaze görünür ve tertemiz bir hal alır. Sivilcelere karşı çok yetkili olmasının yanı sıra iyi bir matlaştırıcıdır.

Esans ve serumlar da hem cildi temizler hem de bakımını sağlayarak tedavi eder. Cildinin beyaz olmasını sağlarken, kırışıklıkları da yok eder. Turba özlü serumlar, cildin elastiki bir havaya bürünmesini sağlarken aynı zamanda cildi kırışıksız hale getirir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu