Yaşam

Kokulu Taş Top Gül Nasıl Yapılır?

Kokulu Taş Top Gül Nasıl Yapılır? Doğum günleri ve nişan gibi organizasyonlarda oldukça tercih edilen ve şık duran kokulu taş top gül sonrasında da aksesuar olarak da kullanılabiliyor. Bizde bu yazımızda kokulu taş top gül nasıl yapılır sizler için araştırdık. İşte detaylar yazımızda yer almaktadır.

Kokulu Taş Top Gül Nasıl Yapılır? Kokulu taş yapımı insanlar arasında gittikçe yayılan bir faaliyet kolu haline gelmektedir. Bunun en önemli nedeni ise bu işin yapan kişiye zevk vermesi olarak bilinir. Nişan, doğum günleri ya da buna benzer özel günlerde hem hediyelik hem de dekoratif aksesuar olarak kullanılan kokulu taş top gül çeşitleri hoş bir görünüme sahiptir.

Bundan dolayı pek çok insan kokulu taş top gül nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak eder. Bu tür süsler aynı zamanda hediyelik eşya olarak da tercih edilir. Özel günlerin vazgeçilmezi haline gelen bu güller birbirinden farklı renkler ile kolaylıkla hazırlanabilir. Renk seçeneğinin fazla olması yapılan kokulu taşların her dekorasyona uyum sağlamasını kolay hale getirir.

Kokulu Taş Top Gül Nasıl Yapılır
Kokulu Taş Top Gül Nasıl Yapılır

Kokulu Taş Top Gül Yapımı

Kokulu taş gül yapımı için gerekli malzemeler iki tane bambu çocuk, sıcak ve soğuk silikon, kınnap ip, kokulu taştan güller, tomurcuk çiçek çeşitleri, bir tane saksı, on iki santimlik strafor top olarak belirtilir. Bu malzemelerin her biri kolay bulunabilen türdendir. Dolayısıyla isteyen herkes kokulu taş gül yapabilir. Kokulu taş top gül yapımı için ilk olarak bambu çubukları ipler ile sıkı bir şekilde bağlanır. Daha sonra çubukların dış kısmı yumak sararmış gibi ip ile güzelce sarılır. Strafor topunun dip kısmı delinir ve çubuklar bu delikten geçirilir. Ardından strafor topunun üzerine silikon sıkılır ve üzerine kokulu sabun yapıştırılır. Bu işlem tüm sabunlar bitene kadar sürdürülür. Tomurcuk çiçekler için sabunların arasında boşluklar bırakılır ve o boşluklara yerleştirilir. Tüm malzeme devam edene kadar bu işleve devam edilir. Son olarak saksının iç kısmına köpük koyulur ve oluşan toplar dikkatlice yerleştirilir. Bu sayede süs hazır hale gelir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu