Trend & Moda

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır? Kırmızı Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

Kırmızı ruj kuşkusuz çoğu kadının çok sevdiği yeri doldurulamaz bir ürün. Çok eski zamanlardan beri çantalarımızda önemli bir yeri vardır. Kırmızı rujun gücüne inanıyorsanız, karşınızdaki kişide bıraktığı etkinin tamamen nasıl uyguladığınıza bağlı olduğunu bilmelisiniz.

Uygulamaya geçmeden önce, mükemmel kırmızı rujun seçilmesi için akılda tutulması gereken birkaç nokta var.

Kırmızı Ruj Seçmenin Püf Noktaları

Mükemmel kırmızıyı bulmak ilk engeldir. Kırmızı rengin çeşitli ton kategorilerine ayrıldığını biliyor muydunuz? İmzanızı kırmızı bulmak için farklı tonları deneyin.

Daha sonra en rahat edeceğiniz bitişi ve formülü bulmak gelir. Mat, parlak, şeffaf, krem ​​ve sıvı ruj arasında seçim yapabilirsiniz.

Başlamadan önce, pürüzsüz ve kusursuz bir uygulama için dudaklarınızı bir dudak fırçası veya eski bir diş fırçası ile temizleyin. Bu ayrıca rujunuzun ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınızı nemlendirmek için besleyici bir dudak balsamı veya astar uygulamayı unutmayın.

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır?

Kırmızı ruj kullanmaya başlamadan önce ihtiyacınız olan temel malzemeler aşağıdadır.

Balsam

Dudak kremi

Kırmızı ruj

Dudak fırçası

Kapatıcı

Yüz pudrası

Mükemmel, kırmızı ruja ulaşmak için bu basit adımları izleyin.

Dudaklarınızı Hazırlayın

kırmızı ruj nasıl kullanılır

Tercihen makyajınızı yapmaya başlamadan önce besleyici bir dudak balsamı uygulayın, böylece cildinize emilmeye yetecek kadar vakti olur. Dudaklarınız çatlamış veya kuru ise, ıslak mendil kullanarak nazikçe ölü deriyi temizleyin.

Dudak Balsamı

kırmızı ruj kullanımı

Dudaklarınızı hazırladıktan hemen sonra ruju sürmeyin. Bunun yerine, dudak balsamı kullanın. Daha sonra, rujunuza uyması için güzel ve kuru bir resim oluşturmak üzere bir fırça ile dudaklarınıza hafif bir toz tabakası halinde pudra uygulayın.

Ruj Uygulaması

kırmızı ruj

Dudak kalemini uygulamadan önce ruj sürün. Formülü gerçekten dudağınıza uygulamak için bir dudak fırçası kullanın.

Dudak Kalemi

kırmızı ruj kullanmanın püf noktaları

Kenarları tanımlamak ve dudaklardaki eşitsizliği veya asimetriyi düzeltmek için kırmızı rujunuza uygun renkte bir dudak kalemi kullanın. Kalemi daha yumuşak ve dudakları daha dolgun göstermek için dudaklara hafifçe sürtmelisiniz.

Dudak Kenarlarını Temizleyin

kırmızı ruj kombinleri

Dudaklarınızın kenarlarını temizlemek ve keskinleştirmek için üzerinde kapatıcı bulunan açısal bir fırça kullanın. Son olarak, bir fırça alın ve bir miktar fondötene batırın. Dudaklarınızın kenarları boyunca pudralamak için kullanın.

Dişlerinizde Ruj Kontrolü Yapın

kırmızı ruj uygulaması

Kırmızı ruj sürerken, dişlerimizdeki lekeleri kontrol etmemek gibi genel bir hata yaparız. Çıkmadan önce hızlı bir kontrol yaptığınızdan emin olun. Çünkü dişlere bulaşan ruj tüm güzelliğinize gölge edecektir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu