Güzellik

Kastilya Sabunu Ve Zeytinyağı İle Makyaj Fırçanızı Doğal Yollarla Temizleyin

Makyaj fırçalarına nasıl bakıp dezenfekte edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Makyaj fırçalarında biriken bakterilerin neden olabileceği sağlık tehlikelerine ek olarak, kirli fırçalar makyaj uygulamanızda istenenden az sonuçlara neden olabilir. Ayrıca, makyaj fırçalarınızın daha dayanıklı olmasını istiyorsanız, kılların liflerinin zayıflamasına ve kırılmasına neden olabileceğinden birikintiden kurtulmanız gerekir.

Doğal yollarla kimyasal kullanmadan makyaj fırçası temizlemenin zahmetsizce ve sağlıklı yolunu deneyin. Talimatlar için okumaya devam edin.

Doğal Ürünlerle Makyaj Fırçası Temizleme Tarifi

Toplam Süre: 5 dakika

MALZEMELER:

 • 1 su bardağı kastilya sabunu
 • 2 çay kaşığı zeytinyağı
 • 8 damla limon esansiyel yağı
 • 8 damla çay ağacı esansiyel yağı

Talimatlar:

 • Tüm malzemeleri, dar bir kapağı olan büyük bir kavanoza yerleştirin.
 • İyice karıştırın.
 • Fırçaları aşağı doğru bakarak yıkayın.
 • Ardından, az miktarda makyaj fırçası temizleyiciyi ve az miktarda ılık suyu küçük bir kaba koyun.
 • Fırçaları temizleyicide çevirin ve fazla kiri hafifçe sıkın.
 • İyice durulayın.
 • Kurutun.

Kastilya Sabunu ve Zeytinyağı ile Doğal Makyaj Fırçası Temizleyicisi

Daha ayrıntılı anlatımı aşağıda:

Kastilya sabununu ve zeytinyağını kapağı sıkıca kapanan büyük bir kavanozun içine dökün. Bir kaşıkla karıştırın. Kastilya sabunu en iyi seçimdir çünkü saf ve anti bakteriyeldir. Bu bitki bazlı saf sabun, kimyasal madde veya koruyucu içermediğinden mükemmeldir. Zeytinyağı sadece kiri gevşetmekle kalmaz, aynı zamanda fırçaların kıllarının yeni gibi kalmasını sağlar ve yumuşatır.

Şimdi esansiyel yağları ekleyin. Hem limon esansiyel yağı hem de çay ağacı esansiyel yağı anti bakteriyeldir. Limon esansiyel yağı doğal bir dezenfektandır ve bu fırçaların taze kokmasını sağlar. Mevcut olabilecek toksinleri temizleme özelliğine sahiptir. Çay ağacı esansiyel yağı benzer özelliklere sahiptir ve fırçalarınızı nazik temizlemesine rağmen güçlü bir antiseptiktir. Tüm malzemeleri iyice karıştırın.

Doğal makyaj fırçası temizleyicinizi kullanarak makyaj fırçalarınızı yeni gibi yapmak için fırça kıllarını ılık akan su altında (mümkünse ideal şekilde filtrelenmiş su), kılları aşağı bakacak şekilde durulayarak başlayın. Ev yapımı makyaj fırça temizleyicisinin küçük bir miktarını (yaklaşık dörtte biri kadar) küçük bir kaba koyun. İçerisine yaklaşık 2 yemek kaşığı ılık su ekleyin. Makyaj kalıntısını ovalayarak ve sürterek fırçayı yavaşça karıştırın. Daha sonra kılları aşağıya bakacak şekilde tekrar ılık akan su altında durulayın, böylece fırça tabanı, kılları bir arada tutan tutkalı gevşeyebileceği için ıslanmayacak şekilde durur.

Artık fırçalarınızı temizlediğinize göre, aynı yöne baktıklarından emin olmak için kılları hafifçe yeniden şekillendirin ve fazla suyu gidermeye yardımcı olmak için hafifçe kurulamak için bir kağıt havlu kullanın. Gece boyunca temiz bir havluyla sarıp kurumasını bekleyin. Fırçaları haftada bir kez temizlemenizi öneririz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu