Diyet

Karın Yağlarından Kurtulmanın Yolları

Karın Yağlarından Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Kadın erkek demeden bir çok kişinin ortak sorunu karın çevresinde oluşan yağlardır. Kilo aldınız bütün yağlar karın çevresinde mi toplandı? Ya da kilo vermenize rağmen karın çevresindeki yağlardan kurtulamıyor musunuz? Bu yazımızda karın yağlarından kurtulmanıza yardımcı olacak bazı önerilerde bulunacağız. İşte konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar..

Karın Yağlarından Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Bir türlü kurtulamadığınız karın yağlarını eritmenin yolları aslında sağlıklı bir beslenme düzeninin kapılarını da aralıyor! Dolayısıyla birkaç basit kurala dikkat etmeniz hem karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanızı sağlıyor, hem metabolizmanızı hızlandırıyor hem de daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanıza yardımcı oluyor. İşte karın yağlarından kurtulmanıza yardımcı olacak o önemli kurallar..

Karın Yağlarından Kurtulmanın Yolları
Karın Yağlarından Kurtulmanın Yolları

Karaciğerinizi Yoran Gıdalardan Uzak Durun!

Pek bilinmiyor olsa da karaciğer ile kilo alımının yakından ilgisi vardır. Bu yüzden karın yağlarını eritmenin yolları arasında en önemli olanı karaciğeri yormayan gıdalar tüketmektir. Kafein, yüksek oranda karbonhidrat ve soda karaciğeri yoruyor. İşte karın yağlarından kurtulmak istiyorsanız uzak durmanız ve yapılması gerekenler şu şekildedir:

1-Şekerden uzak durun

2-Çay ve kahveye veda edin

3-Tam tahıllı ekmek tüketin

4-Bol bol su için

5-Meyveyi abartmayın yiyin

6-Probiyotiklerden faydalanın

7-Protein ve lif tüketimine önem verin

8-Yemek sonrası bolca yürüyüş yapın

9-Alkolden uzak durun

10-Uyku düzeni oldukça önemlidir. Günde en az 8 saat uyumalısınız.

Omega 3 vücut için en önemli asitlerin başında geliyor. Bu yüzden karın yağlarını eritmek için omega 3 içeren gıdaların bol miktarda tüketilmesi öneriliyor. Ayrıca GLA ve CLA içeren linoleik asitler de özellikle diyet yapılıyorken alınmalıdır. Yapılan son araştırmalar da doymamış yağlar içeren gıdaların yağların parçaladığını ortaya koydu. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek doymamış yağ içeren gıdalara yer açmanız gerekiyor. Ilık suya limon sıkıp içmek de karın yağlarını eritiyor. Karahindibe çayı da dost bir gıdadır. Bu çayı günde bir fincan içmelisiniz. Baharatlara da beslenme alışkanlıklarınız içerisinde daha fazla yer vermelisiniz. Abartıya kaçmamak kaydı ile daha fazla baharat tüketmeye özen gösterin. Böylece düz bir karna sahip olabilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu