MODA

Kadınların Kıyafet Seçerken Dikkat Ettikleri Özellikler Nelerdir?

Kıyafet seçimi yaparken herkes önce görsel bakımdan özelliklere dikkat eder. Halbuki görsel özellikler kadar vücudumuzda nasıl duracağı, ten rengimize uyup uymayacağı gibi detayların en az kıyafet stili kadar önemi var. Kadınların kıyafet seçerken dikkat ettikleri özellikler her zaman objektif olmadığı için bayanlar çoğu zaman kendi stillerini yansıtamıyorlar. Bu neden ile kadınların kıyafet seçerken dikkat ettikleri özellikler nelerdir sorusu en sık sorulan sorular haline gelmiştir.

Ünlü tasarımcıların ve modacıların her zaman uyardığı bir konu olan kendi tarzını bulma ve yansıtma konusu son zamanlarda bilinçli kullanıcıların yoğunlaşmasını sağladı. Kadınların kıyafet seçerken dikkat ettikleri özellikler nelerdir sorusu yavaş yavaş yanıtları bulmaya başladı. Öncelikle bayanlar eskiden beri renklere ya da tarzlara aldanarak seçimler yapıyordu. Bunların aslında yanlış kriterler olduğunu görenler, asıl sorunun vücut yapılarına uymayan seçimlerden kaynaklandığının bilincine vardı. Standart vücut yapısına göre düzenlenen tasarımların sıklaşması, tasarımcıların da bu zamana kadar hatalı bir bakış açısında olduklarının bir göstergesidir.

Kadınların kıyafet seçerken dikkat ettikleri özellikler nelerdir sorusu, aslında nelere dikkat etmeliler sorusu ile değişmesi gereken bir konu. Çünkü bu zamana kadar yapılan seçimlerde birçok bayan kendi tarzını yansıtamayarak mutsuzluk yaşamıştır. Örneğin kısa boylu bir bayanın enine çizgisi olan kıyafet seçimi yapması inanılmaz bir hatadır. Enine çizgisi olan kıyafetler kısa boylu bayanları daha da kısa göstereceği gibi aynı zamanda kilolu görünmelerine neden olmaktadır. Kıyafet seçimlerinde aynı zamanda ten renginize uygun kıyafet seçimi de önemlidir. Bu detaya önem vermeniz taşıdığınız kıyafetin etkisini arttıran bir özelliktir.

Bilinçli Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Kadınların kıyafet seçerken dikkat ettikleri özellikler nelerdir sorusu konusunda elbette bilinçli bayanlarımız da var. Bu kesimin dikkat ettiği hususlar;

  • Kıyafetin vücut yapılarına ve kendi tarzlarına uyup uymadığı
  • Kıyafetin giyileceği yere uygun olup olmadığı
  • Seçilen giysi içinde rahat olup olmadığı
  • Kıyafet ile ayakkabı, çanta ve aksesuarların uyum içinde olup olmadığı
  • En önemlisi de kişinin kıyafet içinde kendini iyi hissedip hissetmediğidir.

Kıyafet seçimlerini doğru bir şekilde yapmak için öncelikle kendinizi iyi tanımalısınız. İçinde kendinizi iyi hissettiğiniz kıyafetler sizin için en doğru kıyafetlerdir. Bununla beraber seçimlerinizi hangi mekanda kullandığınız da önemlidir. Çok iddialı kıyafetler için seçim yapıyorsanız, kıyafetin içinde kendinizi rahat hissetmeniz en önemli konudur. Kadınların kıyafet seçerken dikkat ettikleri özellikler nelerdir sorusu için size en doğru bilgileri aktarmaya çalıştık. Bu bilgiler ışığında bilinçli seçim yapmanıza yardımcı olmaktayız.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu