Dekorasyon

Işıl Işıl Bir Bahçe İle yaza Merhaba Deyin

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte, artık hepimizin aklında kendimizi bahçeye atmak, bahçemizi evimiz gibi kullanmanın hayali vardır sanırım. Biz de bu yazımız da sizlere bahçenizi nasıl daha güzel bir hale getirerek akşam olduğun da bahçenizde keyif sürebileceğinizden bahsedeceğiz.

İlk Önce Işıklandırma ile Başlayın

Hava karardıktan sonra da bahçeniz de eşsiz bir alana ve iç açılığına sahip olmak istiyorsanız işe bahçe aydınlatmaları ile başlayabilirsiniz. Bahçeniz de kendi başınıza keyif yapmak istediğiniz de ve ya misafirleriniz ağırlamak istediğiniz de bahçe aydınlatmaları sayesin de evinizin içerisin de oturuyormuş gibi rahat rahat misafirlerinizle ya da kendi başınıza keyfinizin tadını çıkartabilirsiniz. Bahçeniz de akşamları kendinize daha keyif verici bir alan oluşturmak istiyorsanız bahçe aydınlatmalarını doğru seçmeniz ve doğru bir şekilde kullanmanız çok önemli olacaktır. Bahçeli bir eve sahipseniz eğer gerçekten çok şanslısınız demektir. Çünkü çok yorgun ve yoğun geçirilen bir günün ardından elinize bir fincan kahvenizi alıp, bahçeniz de vakit geçirmek gerçekten terapi sayılabilecek kadar rahatlatıcı olan bir yöntemdir.

Sadece gündüzleri değil akşamları da bu rahatlatıcı keyfi yaşamaya devam etmek istiyorsanız o halde ışıklandırmalardan yardım alabilirsiniz. Bahçenizi güzel bir şekilde aydınlatmak için, bir çok ışıklandırma aksesuarlarından yardım alabilirsiniz. Bu konuda gerçekten oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahipsiniz. Mesela eğer havuzu olan bir bahçeye sahip iseniz akşamları havuzunuzu daha çok ön plana çıkartabilmek adına havuzunuzun kenarlarına led ışıklardan kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Eğer havuzlu değil küçük ağaçları ve bol yeşillikleri olan bir bahçeniz var ise de, ağaçlarınızın gövdesine küçük lambaları olan ışıklandırmaları sararak yerler de bulunan yeşilliklerin de belli başlı yerlerine fenerler yerleştirebilir bu sayede hem ağaçlarınızı hem de yeşilliklerinizi daha çok ön planda tutarak muhteşem görünümlü huzur veren bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Eğer bahçenizin etrafı duvarlar çevrili bir şekilde kapalıysa, bahçenizi güzelleştirmek için bu duvarları da ışıklandırarak değerlendirebilirsiniz. Mesela duvarlarınıza, için de küçük ışıklar da olacak şekilde duvar saksıları asabilir ve güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bahçeniz için Mumlardan da Yardım Alabilirsiniz

Led ışıklar, top ışıklandırmalar olduğu kadar mumlar da bulundukları ortama güzel bir ışık katarlar. Hatta sadece ışık katmakla kalmaz, bulundukları ortama bir de romantiklik katarak daha da huzurlu bir ortam olmasını sağlar.  Fenerlerin içerisine mum yerleştirerek bahçeniz de bulunan ağaçlara asmayı deneyebilirsiniz. Ya da atmak için bir kenara koyduğunuz boş konserve kutularını bahçeniz için şık bir mumluk yapmak için güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Böylelikle bu sayede kendi emeğiniz ve hayal gücünüz ile hem daha güzel bir bahçeye hem de çok huzurlu bir ortama sahip olabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu