Diyet

Hurma Diyeti Listesi ile Kilo Verme Zayıflama

Hurma Diyeti Listesi ile Kilo Verme Zayıflama! Son dönemlerde oldukça tercih edilen ve etkili olan hurma diyeti nedir? Nasıl Yapılır? sorularını sizler için yanıtladık.

Günümüzde zayıflamak adına çok çeşitli diyetler yapılmaktadır. Bunlardan biri de hurma diyetidir. Burada dikkat edilmesi gereken bu diyetleri tek başınıza değil de bir uzman eşliğinde ve onun tavsiyesi ile uygulamanızdır. Çünkü çeşitli besin grupları insanlarda farklı alerjik etkiler yaratabilmektedir.

Hurma Diyeti Nedir?

Hurma diyeti oldukça basit ve uygulanabilir bir diyettir. Temelinde sadece hurma ve yoğurt bulunmaktadır. Herhangi bir programa uyulması gerekmediği ve hızlı kilo verilmesini sağladığı için oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Hurma Diyeti Listesi ile Kilo Verme Zayıflama
Hurma Diyeti Listesi ile Kilo Verme Zayıflama

Hurma Diyetinin Faydaları

Hurma diyetinin faydaları arasında hızlı kilo verme sağlaması yatmaktadır. Ayrıca esnek yapılı bir diyet olduğu için çok daha fazla kişiye hitap etmektedir. Tatlı isteğinin ciddi oranda azaltmaktadır. Bu diyeti uygulayan insanlarda açlık hissi ve yorgunluk hissi çok daha az olmaktadır.

Hurma Yoğurt Diyeti Tarifi

Uygulanan bu diyet ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Hurma yoğurt diyeti tarifi şu şekildedir; 1 haftalık uygulama için ortalama 147 hurma ve günlük 3 kâse yoğurt gereklidir.

  • Günlük 21 tane hurma tüketilmektedir
  • Günlük her öğün 3 kase yapı alınmış yoğurt ve hurma bir arada tüketilecektir.
  • 7 günlük uygulanan bu diyet programı ile bir hafta sonunda 7 kilo verilebilmektedir.
  • Diyet listesindeki hurma ve yoğurttan başka hiçbir şey tüketilmemelidir.
  • Diyet esnasında bol bol su tüketilmelidir
  • Şekersiz yeşil çay ve bikri çayları aşırıya kaçmamak şartı ile tüketilebilmektedir.
  • Hurmanın tok tutucu faydası ve  içeriğinde bulunan birçok mineralin etkisi ile diyeti uygulayanlarda herhangi bir enerji azalması, yorgunluk gibi sağlık sorunları görülmemektedir. Kişi gün boyunca oldukça enerjik bir durumda hayatını sürdürmektedir.
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu