Yaşam

Güzel Beyaz Dişler Ve Pırıl Pırıl Bir Gülümseme İçin İpuçları!

Güzel dişler sadece sağlığı göstermekle kalmaz, aynı zamanda parlak bir gülümseme çok estetiktir. Bunu başarmak için mutlaka diş beyazlatmaya veya başka ürünlere başvurmanıza gerek yok. Her gün bir fark yaratmanın doğal yolları da var. Bu gün sizlere güzel, beyaz ve sağlıklı dişler için 5 ipucu vereceğiz.

Parlak bir gülümseme için 5 ipucu

Doğru diş fırçası

Elektrikle mi yoksa manuel diş fırçasıyla mı fırçalamayı tercih edeceğiniz önemli değil – asıl mesele, onu iyice yapmak! Bu durumda, her iki ayda bir diş fırçası değişikliği veya fırçanın değiştirilmesi önerilir. Elektrikli diş fırçamı şahsen seviyorum ve günlük diş bakımı rutinim için yıllarca başka bir şey kullanmadım. Dişlerim sadece daha temiz değil, aynı zamanda elektrikli bir diş fırçası ile iyice fırçalamayı çok daha kolay buluyorum. Oral-B GENIUS modellerinin harika özelliklerine bakarsanız, nedenini biliyorsunuz! Oral-B uygulamasını kullanma 5.1. Ayrıca banyoda yenilikçi diş etleri koruma asistanını elde edersiniz; bu da bizi dişlerin ve diş etlerinin her yönden ideal bir şekilde korunması için ideal bir temizlik rutinidir!

İyi bir diş macunu:

Doğru diş fırçasını seçmenin yanı sıra, diş macunu da güzel beyaz dişlerde önemli bir rol oynar. İşte bileşenlere bir göz atın: 35 ve 80 arasındaki bir RDA değerinin yanı sıra yüksek bir florür içeriği de önemlidir. Ayrıca, beyazlatma diş macunlarından daha fazla kaçınılmalıdır. Ağartıcı etkisi olanlar çok fazla silebilir ve diş minesine zarar verebilir. Bu yüzden RDA değerine bir göz atın ve ardından doğru diş macununu seçin!

Günde iki kez veya daha sık  fırçalama:

Düzenli fırçalama dişlerimizi sağlıklı tutar ve diş çürümelerini önler. İki ila üç dakika ve sabah ve akşam güzel dişler için iyi bir rehberdir. Uzmanlar ayrıca öğle yemeğinden sonra temizliği tavsiye ediyorlar. Bununla birlikte, asit emayeyi yumuşattığı için özellikle limon, portakal, kivi, kahve, sirke veya kırmızı şarap gibi asitli yiyecekler tüketildikten sonra dikkatli olunmalıdır. Öyleyse önce dişlerini fırçala ya da en az 30 dakika bekle!

Diş hekimine düzenli ziyaretler:

Doktoru ne sıklıkta ziyaret ettiğiniz önemlidir. Çünkü diş hekimi, gelişim aşamasında bile hasarları ortadan kaldırabilir ya da en iyi ihtimalle onları önleyebilir. Yaklaşık altı ayda bir, dişlerin profesyonel bir şekilde temizlenmesi ve ek oral hijyen önerilmektedir.

Diş ipi kullanımı:

Diş ipi genellikle banyo dolabında kalır ve parlak beyaz dişlerin alınmasında çok önemli bir rol oynar. Diş arasının dolması sık sık çürümeye neden olur. İnterdental boşluklar parlak bir gülümseme için önemsiz değildir. Günde diş ipi kullanmak en iyisidir, ancak haftada en az iki ila üç defa!

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu