Güzellik

Gliserin, Gülsuyu Ve Limon Suyunun Cilde Faydaları

Gliserin, gül suyu ve limon suyu, cilt için kullanılan en eski yöntemlerden biridir. Bu muazzam üçlü cilde oldukça iyi geliyor ve dolayısıyla tüm dünyada çok popüler. Bu maskeyi yapmak için, bir yemek kaşığı limon suyu ile 1 kaşık gliserin karıştırmalısınız. Bu karışıma da yaklaşık 2 kaşık gül suyu ekleyin. Maskeyi fazla yapıp, buzdolabında saklayabilirsiniz. Yüzünüze uyguladıktan 20 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

İşte Bu Üçlüyü Kullanmanın 9 Faydası:

Akne Tedavisi İçin:

Gül suyu, bir büzücü olarak çalışan Phenylethanol adlı doğal bir madde içerir. Bu madde akne ve sivilcelere neden olan bakterileri azaltmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, limon suyunu gliserinle karıştırdığınızda, aknenin daha da büyümesini önler ve bölgedeki enfeksiyonları yok eder. Yüze ve diğer akneli bölgelere uygulayabilirsiniz.

Gözenekleri Açmak Ve Temizlemek İçin:

Bu karışım gözenekleri temizlemek için mükemmeldir. Gliserinli limon ve gül suyu gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Bu karışımı kullandığınızda, gözenekleriniz doğal yollarla temizlenir. Yüzünüzü ovalayın ve masaj yapın, sonra bir süre bekledikten sonra durulayın.

Kızarıklığı Azaltmak İçin:

Kılcal damar genişlemesine bağlı yüzdeki kızarıklığın, bu karışım ile azaldığı görülmüştür. Bu sorundan muzdaripseniz, maskeyi düzenli bir şekilde kullanarak problemden kurtulabilirsiniz. Kızarıklığın azalması için, maskeyi soğuk olarak uygulayın.

Cildi Rahatlatmak İçin:

Gül suyunun büyülü etkileri ve limon suyunun faydaları ile birlikte gliserin cildi yumuşatmaya yardımcı olur. Cildinizi rahatlatan ve gençleştiren hafif bir sedatif form olarak çalışır. Ayrıca cilt iltihabı gibi problemlerden kurtulmanıza da yardımcı olur. Sadece yüze ve boynunuza uygulayın ve bir süre uzanarak dinlenin.

Egzama İçin:

Gül suyunda bulunan phenylethanol, bir iyileştirici madde olarak çalışır. Hücrelerin daha hızlı iyileşmesini sağladığı ve daha güçlü iyileşme sağladığı kanıtlanmıştır. Özellikle egzama gibi cilt sorunlarından muzdarip bireyler bu maskeden faydalanabilirler. Gerekli alanlara uygulayın ve bir süre sonra durulayın.

Cilde Doğal Nemlendirme Sağlamak İçin:

Cildi besleyen ve nemlendiren humektantlar olarak adlandırılan gliserinin içeriğinde doğal özellik vardır. Bu, özellik kış aylarında oldukça gereklidir. Yağlı hale getirmeden cildi canlandırır ve nemlendirir.

Cilt Neminde Dengeyi Sağlamak İçin:

Bal, limon ve gliserin kombinasyonu tüm cilt tipleri için mükemmeldir. Cildinizi çok yağlı veya kuru hale getirmeden, nemi doğal yoldan dengelemeye yardımcı olur.

Cildi Hafifletilip, İzlerin Giderilmesini Sağlamak İçin:

Bu maskenin düzenli kullanımı cilt yaralarının yok edilmesine yardımcı olur. Limon suyunun, doğal olan ve cilt tonunun aydınlatılmasında yardımcı olan aktif ağartma maddeleri içerdiği bilinmektedir. Düzenli kullanımda, cilt gözle görülür şekilde parlar ve sivilce izleri azalır.

Yaşlanmayı Belirtilerini Önlemek İçin:

Maskeden daha fazla fayda elde etmek ve cilt yaşlanma sorunlarını önlemek için yumurta akı ile karıştırın. Hazırlanan üçlü karışıma yumurta akı ekleyin. Yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Durulamayı ılık su ile yapabilirsiniz. Ayrıca yağlı cilt sorunlarından kurtulmak ve cildin sıkılaşmasını sağlamak için sandal ağacı karıştırabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu