Dekorasyon

Feng Shui Dekorasyonunda Bunları Unutmayın!

Feng Shui Dekorasyonunda Bunları Unutmayın! Belirli bir organizasyonla, evimizde çok daha iyi bir şekilde akan enerjilere sahip olabiliriz. Feng Shui bilgisini günlük yaşamınızda nasıl uygulayabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz.

Feng Shui Dekorasyonunda Bunları Unutmayın! Evinizin dekorasyonunda, organizasyonunda ve ambiyansında uygulayabileceğiniz ve iyi bir enerji akışı sağlayan birkaç ipucu var. İşte Feng Shui dekorasyonu hakkında bilmeniz gerekenler…

Oturma Odasına Dikkat

İdeal olarak, bu odadaki mobilyalar ön kapıya bakmalıdır, ya da yeni bir kişi girdiğinde, mekanda iyi karşılanmış hissetmeleri için uygun bir biçimde konumlandırılmalıdır. U ya da L kanepeler bu etkiyi yaratmak için harikadır.

Feng Shui Dekorasyonunda Bunları Unutmayın!
Feng Shui Dekorasyonunda Bunları Unutmayın!

Aynayı Doğru Şekilde Kullanın

Ayna bir dekor objesi olabilir, ancak çevrenizdeki bir kötü unsur da olabilir. Örneğin bir yemek odasında, yemek masasını yansıtacak şekilde konumlandırılırsa, refahı çeker ve ikiye katlar. Zaten bir yatak odasında kullanılırsa, yatağı yansıtır, orada uyuyanlarda uykusuzluğa ve hatta kalp sorunlarına neden olabilir. Aynalı ortam da her zaman organize edilmelidir, çünkü nesnenin yansıması her şeyi çoğalttığı gibi, dağınıklığı ve rahatsızlığı da çoğaltabilir.

Su Kaynağı Kullanın

Hareketli su, bolluk ve bereketin bir işaretidir. Evde bir su kaynağına sahip olmaya karar verirken, su elementi tarafından aktive edilen iş yerinde veya iyi bir enerji akışı oluşturmak istediğiniz alanlarda giriş yolunu tercih edin.

Organizasyona Önem Verin

Özellikle yatak odası gibi rahatlatıcı ortamlarda düzenli ve kapalı dolaplar büyük önem taşır. Feng shui’ye göre, bu birikimlerin enerjisi odayı kullananların uykusunu bozacağından, nesnelerin, kıyafetlerin ve ayakkabıların yatağın altında saklanması önerilmez.

Aşırı Miktarda Kırmızı Renk Kullanmayın

Feng shui’ye göre kırmızı başarının rengidir, ancak bu yüzden onu büyük miktarlarda kullanamazsınız. Aynı derecede güçlü bir element olan ateşi temsil eden güçlü bir renk olduğu için, bu rengin aşırı kullanımı, insanlar arasında yanlış anlamalara neden olabilecek endişeli bir ortam yaratabilir.

Bitkilerin Gücünden Yararlanın

İçeride bitki bulundurmaktan korkanlar var ama feng shui, bitkileri, ortamların enerjilerini dengelemeye ne kadar yardımcı olduklarını gösteriyor. Bitkilerin kullanımının oldukça uygun olduğu bir yer kesinlikle banyodur.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu