Dekorasyon

En Popüler Olan Dekorasyon Stilleri Nelerdir?

En Popüler Olan Dekorasyon Stilleri Nelerdir? Dekorasyon dünyası dönem dönem kendi stillerini yaratır. Mimari akımlardan etkilenerek oluşturulan iç mekan stillerinin bazıları oldukça popüler uygulamalara da sahne olmaktadır.

En Popüler Olan Dekorasyon Stilleri Nelerdir? Evini yenilemek isteyenler, dekorasyon stilleri konusunda araştırma yapabilirler. Bu noktada en popüler dekorasyon stilleri nedir sorusunun yanıtı sıklıkla araştırılır.

Country Dekorasyon

Country dekorasyon tarzı, uzun süredir ev dekorasyonunda trendler listesinde yer alıyor. Bu tarzın öne çıkan detayları; doğal malzemeler, canlı renkler, çiçek desenleri ve pastel tonlarla özellikle beyazın baskın biçimde kullanılmasıdır.

Country dekorasyonlar perdelerde ince çiçek desenleri, çikolata kahvesi tonlarında koltuk takımları, deri kaplamalı puflar, aydınlatma aracı olarak sade ama şık bir abajurlar ile ortamlarda dinginlik hissi yaratır.

En Popüler Olan Dekorasyon Stilleri Nelerdir
En Popüler Olan Dekorasyon Stilleri Nelerdir

Minimalist

Minimalist dekorasyon daha sade ve huzurlu bir ortam arayanlara hitap eder. Minimalizm anlayışı az eşyalı mekanların işlevsel biçimde kullanılmasına dayanır. Mobilyaların sade şıklığından ve ortamın gösterişinden ziyade, bireylerin ortamda rahatça hareket etmeleri amaçlanır. Minimalist stillerde ince hatlar ön plana çıkmaktadır. Ahşap ve metalin eklektik biçimde kullanıldığı oldukça zarif mobilyalar, bu dekorun en önemli parçaları sayılabilir.

Bohem Dekorasyon

Fransa’dan tüm dünyaya gelen bohem stil özgür bir ruha vurgu yapmaktadır. Ev tasarımlarında ve popüler dekorasyon ürünlerinde etnik dokunuşlar bu tarzın en önemli malzemeleri arasındadır. Minderler, kilimler, dokuma halıları, egzotik bir izlenim uyandıran sandalye modelleri bohem dekor tarzda modern bir şekilde yeniden yorumlanır. Kırlent ve battaniyelerde bu tarzın önemli dekorasyon ürünlerindendir.

Hamptons Dekorasyon

Sahil tarzı olarak da bilinen bu popüler dekorasyon stili Amerikan sahillerinden dünyaya yayılmıştır. Adından anlaşılacağı gibi denizden esinlenen bir tarzdır. Dolayısıyla da deniz kentlerinin ve yaz aylarının etkisini taşıyan bir dekorasyon stilidir. Mavi ve yeşil renkler, bu stilde oldukça sık tercih edilir. Mekanlarda sakinlik ve ferahlık etkisi yaratmak, bu tarzın odak noktasıdır. Büyük yastıklarla puflar kullanılarak oluşturulan rahat oturma köşeleri sahil tarzını yakalamanın en ekonomik yolları arasındadır.

Geleneksel Dekorasyon Stili

Ev dekorasyonunda klasik çizgilerden vazgeçemeyenler geleneksel tasarımların modern bir şekilde yorumlandığı tarzlara odaklanabilir. Geleneksel stilde genellikle aksesuarlar çok fazla kullanılır ve mobilyalar oldukça şatafatlıdır. Kitaplıklar, masalar, koltuk takımları gibi mobilyalar ortamda ağır durur. Dolayısıyla da sadelikten daha çok gösterişin ön planda olduğu bir yaklaşımdır.

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu