Yaşam

Düğün Planlaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Planlaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Düğün yapmaya karar verdikten sonra her şeyin aşama aşama yapılması oldukça önemlidir. İlk aşamamız öncelikle düğün tarihine karar vermektir. Tarihe karar verirken dikkat etmemiz gereken, önemli etkenlerden biri olan hava durumu, güzel güneşli bir günde olan düğünden daha keyiflisi yoktur. Tabi kavurucu bir sıcakta da olmaması lazım genellikle serin bir ilkbahar günü tercih ediliyor.

Düğün Planlaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Şimdi sıra ikinci aşamada, düğün tarihini net kararlaştırdıktan sevdiklerimize duyurma işi kalıyor, ister davetiye aracılığı ile ister seniz de günümüz iletişim araçları ile duyura bilirsiniz.

Düğün Planlaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Düğün Planlaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Planlaması Nasıl Yapılmalı

Üçüncü aşamada düğün davetiyemiz yer alıyor, bu tamamen sizin zevkinize kalıyor, kimisi cafcaflı bir davetiye ister kimisi de sade bir davetiye ister ama en genellikle ikisinin ortasında olan düğün davetiyeleri tercih edilir ama eğer şık bir davetiye istiyor iseniz iyi bir fotoğrafçı ile çalışıp ortaya güzel bir davetiye çıkarabilirsiniz.

Dördüncü aşamamızda düğün mekanımızı seçiyoruz, düğün mekanı olarak bir kır düğünü tercih edebilirsiniz ve ya daha şık bir düğün istiyorsanız güzel bir salon da yapmayı da düşünebilirsiniz. Düğün mekanıyla beraber düğün ikramları da geliyor düğün ikramlarını bir çok kişi sever özellikle de çocuklar yani bunun için de güzel bir ekiple çalışmanız gerekiyor.

Beşinci aşamamız dış çekim en güzel anlarınızın tabi ki de kayıt altına alınması gerekiyor. Fotoğraf aşaması biraz da eziyetli ama bu eziyete katlanmamız gerek. Dış çekim genellikle düğünden önce yapılır zamanı olmayanlarda düğün gününde yapmaya çalışıyor ama bu çoğunlukla kargaşaya sebep olur bu yüzden iyi bir plan yapıp düğün gününe bırakmamanız sizin için çok daha iyi olur. Fotoğraf çekimi için de güzel mekanlar seçilmelidir, bu fotoğrafın da anlamlı olmasını sağlar tabi ki fotoğrafınıza aşkınızı yansıtacak bir fotoğrafçı seçmeniz gerekiyor, bunu da ancak profesyonellerle yapabilirsiniz.

Altıncı ve son aşamamız olan Nişan Merasimi, nişan merasimi de bir tür düğün hazırlığı olarak değerlendirilir, en az düğün günü kadar önemlidir. Düğünden bir önceki gün yapılır. Kıyafetler, organizasyon, mekan seçimi ile adeta küçük bir düğün hazırlığına gireceksiniz. Bu günleri de kayıt altına almak için iyi bir fotoğrafçıya da gerek var tabi.

 

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu