Dekorasyon

Doğru Dekorasyonla Tasarruf Etmenin Yolları

Doğru Dekorasyonla Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir? Tasarruf etmek günümüzün en önemli konularından biridir.  Bunu yapmanın birçok yolu olabilir. Peki bu yollar nelerdir? İşte doğru yapacağınız dekorasyonla tasarruf etmenin yollarını sizler için araştırdık. İşte detaylar..

Doğru Dekorasyonla Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir? Tasarruf etmenin biri de yapacağınız doğru dekorasyondur. Yani fazla ve gereksiz para harcamadan dekorasyonda bazı değişikliklerle tasarruf edebilirsiniz.  Ayrıca bu şekilde, sadece belirli bir alandan değil farklı alandan da kar sağlamak mümkündür. İşte bunun yolları ise şu şekildedir:

Tavan Vantilatörü Kullanın

Tavanda kullanılan vantilatör, özellikle yüksek tavanlı evlerde size elektrik faturası açısından avantaj sağlayacaktır. Klima yüksek tavanlı yerlerde daha çok çalışacağı için faturası da yüksek gelecektir.  Diğer yandan tavandan vantilatör kullanmak ciddi oranda fayda sağlar. Dekorasyonla tasarruf açısından en etkili yöntemlerden biridir.

Doğru Dekorasyonla Tasarruf Etmenin Yolları
Doğru Dekorasyonla Tasarruf Etmenin Yolları

Koltuklarınızın Üzerine Kalın Örtüler Yerleştirin

Bazen hava çok soğuk olmasa da klima ya da ısıtıcıları açabiliriz. Oysa geçici üşümeleri gidermek için koltukların ya da evin farklı yerlerinde polarlar olması bu ihtiyacınızı ekonomik şekilde giderebilir. Koltuk üzerindeki kalın örtüler ve üzerinize almak için polarlar dekoratif açıdan da güzel bir görüntü sağlar.  Bu dekoratif özellikler yatak odası kış dekorasyonunda kullanılan malzemelerde polar ve kadife ürün kullanımıyla da değerlendirilebilir. Tabi buna termostatı bir derece aşağı çekmek de eklenebilir.

Aydıtlama Sistemi Seçerken

Aydınlatma sistemi seçerken oda büyüklüğüne göre tercih ederek gereksiz tüketimden kaçabilirsiniz.  Örneğin salon gibi geniş aydınlatma olduğu zaman tavanda her bölgede gömülü aydınlatma varsa buna ek bir de kısmi aydınlatma yerleştirebilirsiniz.

 Zemine Yalıtım Yapın

Zemin yalıtımı evin genel ısısını korumak açısından en önemli dekorasyonla tasarruf sağlama yöntemidir denebilir. Zemin yalıtımı için, özellikle alt katı boş olan evlerde 1 santimlik strafor serilmesi doğalgaz tasarrufu sağlar.  Bunun dışında halı çeşitlerinde kalın ve yünlü olanları tercih edebilir ve boşluk çok bırakmayacak şekilde, aynı zamanda renk uyumu da sağlayan ürünlere yönelebilirsiniz. Ayrıca strafor üzerine halıfleks uygulamaları da etkili olabilir. Desen açısından epey fazla seçenek bulunmaktadır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu