Güzellik

Daha Parlak Ve Aydınlık Cilt İçin Bilmeniz Gerekenler

Sağlıklı bir yaşam tarzı, içten ve dıştan iyi bir bakım, cildinizin daha uzun süre aydınlık kalmasını sağlar.

Sabahları uyandığınızda ya da yeni çekilmiş bir fotoğrafta artık cildinizin daha mat, donuk, kuru ve ince çizgiler ile çevrelendiğini fark etmiş olabilirsiniz.

Deri yaşlanma belirtileri ve glukanlardır azalması, kırışıklıkların, grimsi ve opak tonlarının görünümü ile dikkat çekmektedir ve parlaklık kaybı sık sık donuk cilt olarak adlandırılır.

Sağlıklı Cildin Anahtarları

Donuk cilt, sağlıklı bir beslenme tarzı, huzurlu bir uyku ve kaybolan parlaklığı geri getirecek bir peeling ve nemlendirme rutini ile çok etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Sadece cildin, bakıma daha fazla dikkat etmeye, içeriden ve dışarıdan gelen neme ihtiyacı vardır.

Hareketsiz alışkanlıklardan uzaklaşma, iyi beslenme ve huzurlu dinlenme aynı zamanda cildin daha uzun süre parlak kalmasını sağlar.

Deri, boşaltıcı bir organdır, ter ve toksinlerin dışarıya doğru hareket etmesine yardımcı olur ve bu da onların atılmasını kolaylaştırır.

Açık havada spor yapmak, kışın saunaya girmek ya da yazın buhar banyosunda zaman geçirmek; toksinlerin atılımını kolaylaştırır, güçlendirir ve cildin lipid tabakasını korur. Dışarıda zaman geçirmek, soğuk günlerde bile önemlidir.

İçeriden Yapılması Gereken Güzellik Kuralları

Cilt güzelliği için içeriden yapabilecekleriniz:

Egzersiz: Yürüyüş yapmak, iç huzur, fiziksel egzersiz ve temiz hava ile birlikte geliyor. Fakat buna ek olarak, yüzdeki kan dolaşımını arttırır ki bu sadece restoratif değil aynı zamanda elmacık kemiklerinde pembemsi bir renk sağlar.

Dinlendirici uyku: Dinlenme saatlerinin, 6-8 saat arasında, havalandırılmış ve çok sıcak olmayan bir yatak odasında olması önemlidir.

Sağlıklı beslenme: Erken saatlerde ve besin değeri yüksek bir şekilde yemek yemek, kolay sindirimi kolaylaştırır ve cilt için faydalı bir uyku sağlar.

Tabii ki, beslenme esastır. Etler, taze mevsimlik besinler, baklagiller, tam tahıllar, sebzeler ve zeytinyağı veya avokado gibi sağlıklı yağlarda bulunabilen antioksidanlar, yağ asitleri ve lif bakımından zengin ürünlerle cilt, esnek, nemlendirilmiş ve parlak kalacaktır.

Cildi aydınlatmak, donuk ve grimsi görünümle mücadele etmek için takviye eklemek zorunda kalırsanız, A, B ve C vitaminlerini unutmayın.

Dışarıdan Yapılması Gereken Güzellik Kuralları

Cilt güzelliği için dışarıdan yapabilecekleriniz:

Temizleme: Parlak bir cilt için temizleme ilk adımdır. Günlük temizlik, hafif bir jel ile yapıldığında tüm gün boyunca yüzde biriken kiri kaldırır, cilde yapışan, nefes almasını ve yenilenmesini engelleyen tozları kaldırır. Temizlik bittikten sonra, uyurken cildinizi yenilemesi için mutlaka nemlendirici kullanmalısınız.

Sabahları nemlendirici uygulanırken, yüzdeki kan dolaşımını etkinleştirmek için yüz masajı egzersizleri yapılabilir, çeneden başlayarak, parmak uçları her zaman yukarı ve dışarı dairesel hareketlerle masaj yapılır.

Haftada bir kez, cildi daha derinlemesine temizlemek ve nemlendirici bir maske uygulamak için nazik bir peeling yapılması tavsiye edilir.

Her iki veya üç ayda bir, cildin susuz kalmamasına ve beslenmesine yardımcı olmak için profesyonel bir tedavi uygulayın.

Doğal Yüz Maskesi Tarifi

Haftada bir defa uygulama yaparak aşağıdaki maske ile cildinizi aydınlatabilirsiniz:

Birer kaşık l kil ve gül suyu

Bir çay kaşığı hindistancevizi yağı

Üç damla gül uçucu yağı

Sade maden suyu

Maden suyu hariç tüm malzemeleri karıştırıp yüzünüze uygulayın en az yarım saat bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyip maden suyu ile yıkayın. Ardından nemlendiricinizi sürmeyi ihmal etmeyin.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu