Güzellik

Cilt Yenileyen Maske Tarifleri

Cilt yenileyen maske tarifleri aracılığı ile sizler de hayal ettiğiniz cilt tipine kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Yumuşak ve canlı bir cilt tipine sahip olmanız adına oldukça ideal olan bu cilt maskeleri aynı zamanda pürüzsüzlüğe kavuşmanız adına da oldukça idealdir. Sizler de kolları sıvayın ve cilt yenileyen maske tarifleri aracılığı ile kusursuzluğa merhaba deyin.

Vitamin İçeren Cilt Yenileyici Maske Tarifi:

Süt
1 adet domates
Kusursuzluğu elde etmeniz adına oldukça ideal olan vitamin içeren cilt yenileyici maske tarifi için öncelikle 1 adet domatesi püre haline getirelim. Daha sonra domatesin içerisine süt ilave ederek harmanlayalım. Elde ettiğimiz karşımı cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürelim ve masaj aracılığı ile yayalım. 30 dakika bekleme süresinin ardından cildimizi ılık su yardımı ile durulayalım. Bu uygulama sonrasında cildimize gül soyu aracılığı ile tonik yapalım. Hazırlayacağımız maskesinin içerisinde yer alan domates e vitaminine ev sahipliği yapmaktadır. E vitamini cildinizin onarılmasına olanak tanımaktadır. Domates aynı zamanda ciltteki kırışıklıkların azalmasına ve leke probleminin de geri plana alınmasını desteklemektedir.

Cildin Sağlıklı Görünmesini Sağlayan Cilt yenileyici Maske Tarifi:

Bal
Süt
Muz
Cildinizin parlak ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Evde kendi yöntemleriniz ile hazırlayacağınız cilt yenileyici maske tarifi sayesinde sizler de düşlediğiniz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. Cilt yenileyici maske tarifi için öncelikle 1 adet muzu belender aracılığı ile püre haline getirelim. Daha sonra muz püresinin içerisine 1 yemek kaşığı bal ilave ederek harmanlayalım. Son adımda ise karışımımızın içerisine süt ilave edelim. Hazırladığımız karışımı ince bir tabaka halinde cilt üzerine sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Belirletilen süre zarfı sonrasında cildimizi soğuk su ile durulayalım.

Cilt Onaran Maske Tarifi:

Buğday yağı
Melisa yağı
Havuç yağı
Bal
Limon
Sağlıklı cilt yapısına sahip olmanız adına oldukça ideal olan cilt maske tarifi kusursuzluğa merhaba demeniz adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Cilt onaran maske tarifi için öncelikle buğday yağı, melisa yağı ve havuç yağını harmanlayalım. Hazırladığımız yağ karışımının içerisinde limon suyu ve bal ilave edelim. Maskemizi cilt üzerine sürelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim.

Yağlı Cilt Tipi İçin Cilt Yenileyen Maske Tarifi:

Süt
Kabartma Tozu
Parol
Taze sıkılmış limon suyu
Kusursuz cilt tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen maske tarifi için kolları sıvama zamanı. Maske yapımı için ilk adımda 1 adet ağrı kesiciyi ezelim. Daha sonra dövülmüş ağrı kesicinin içerisine taze sıkılmış limon suyu ilave ederek harmanlayalım. Ardından karışımımızın içerisine süt ve 1 paket kabartma tozu ilave ederek harmanlayalım. Maskemizi ince bir tabaka haline cilt üzerine sürelim ve 15 dakika boyunca bekletelim. Cilt yenileyen maske tarifi sadece yağlı cilt tiplerine uygulanması gerekmektedir.

Cilt Onaran ve Yenileyen Maske Tarifi:

Kahve
Limon Suyu
Zeytinyağı
Cilt onaran maske tarifi için öncelikle su aracılığı ile Türk kahvesini karıştıralım. Elde ettiğimiz kahve telvesinin içerisine zeytinyağı ilave edelim ve cilt maskesini 30 dakika boyunca bekletelim. Daha sonra karışımımızın içerisine limon suyu ilave ederek cilt üzerine masaj aracılığı ile sürelim. Yaklaşık olarak 30 dakika bekleme süresinin ardından cildimizi ılık su ile durulayarak gül suyu ile tonik yapalım. Uygulamaya alacağınız cilt yenileyici cilt maskesi kusursuzluğa kavuşmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu