Güzellik

Cilt Problemlerine Özel Maske Tarifleri

Cilt lekeleri, güneş lekeleri, sivilceler, siyah nokta oluşumu kadınların güzelliğine gölge düşüren cilt problemleri arasında yerini almaktadır. Bunun dışında kişiden kişiye göre değişebilen cilt tipi cilt bakımının cilt tipine uygun olarak yapılmasını gerektirmektedir. Aşağıda vereceğimiz cilt problemlerine özel maske tarifleri ile sizler de doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilir ve cilt bakımınız özenle gerçekleştirerek daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Tarçın Maskesi

1 yemek kaşığı bal

1 tatlı kaşığı toz tarçın

Malzemeleri karıştırarak başta siyah noktaların olduğu bölge olmak üzere yüzünüze parmak uçlarınızla 5 dakika kadar masaj yaparak maskeyi yedirin. 5 dakika kadar da maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Tarçın maskesini haftada 1 kez cildinize düzenli olarak uygulayarak tıkanan gözeneklerin temizlenmesini sağlayabilir ve siyah nokta oluşumundan kurtulabilirsiniz.

Güneş Lekeleri İçin Yoğurt Maskesi

1 yemek kaşığı süzme yoğurt

1 yumurta akı

3-4 damla limon suyu

Köpüklü bir kıvam alana kadar yumurta akını iyice çırpın. Yoğurdu ilave ederek tekrar karıştırın ve son olarak limon suyunu karışıma ekleyin. Tüm malzemelerin karışımı sonrası oluşturduğunuz maskeyi güneş lekeleri yoğunlukta olmak üzere yüzünüze uygulayın. Maske cildinizde kuruduktan sonra bir miktar pamuğu gül suyu ile ıslatarak maskeyi cildinizden arındırın. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Maskeyi cildinize 3-4 güne 1 uygulayabilirsiniz. Ancak 4. uygulama sonrası iki haftalık bir ara vermeniz gerekmektedir. Güneş lekelerinizden kurtulmak için maskenin cildinize etki etmesi açısından akşam uygulamanız önerilir.

Sivilceleri Yok Eden Limon Maskesi

1 yemek kaşığı limon suyu

2 yemek kaşığı bal

Malzemeleri küçük bir kap içerisinde ocağa alın ve yaklaşık 1 dakika kadar kaynatıp, ocaktan indirin. Ilıdığında maskeyi cildinize uygulayın ve yaklaşık 20 dakika kadar bekletin. Hemen ardından önce ılık su ile daha sonra soğuk su ile maskeyi cildinizden arındırın. Limon maskesini 10 gün düzenli olarak her gün cildinize uygulamanız sivilcelerinizin ve sivilce lekelerinizin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. 10 günün sonunda cildinizde hale sivilce var iste 1 hafta sonra maskeyi yeniden uygulamaya başlayabilirsiniz.

Cilt Yağlanmasını Önleyen Buğday Unu Maskesi

1 yemek kaşığı buğday unu

1 yemek kaşığı patates nişastası

Limon suyu( yeteri kadar)

Buğday unu ve patates nişastasını bir kaseye alarak maske kıvamına gelene kadar limon suyu ilave edin ve karıştırın. Yüzünüzün tamamına maskeyi yumuşak masaj hareketleriyle uygulayarak 15-20 dakika kadar maskeyi cildinizde bekletin. Buğday unu maskesini cildinizden soğuk su ile arındırın. Haftada 1 kez cildinize uygulayacağınız buğday unu maskesi ile cildinizdeki fazla yağlanmanın önüne geçebilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu