Güzellik

Cilt Güzelliği İçin Zerdeçal Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt Güzelliği İçin Zerdeçal Maskesi Nasıl Yapılır? Vücut sağlığı için son derece faydalı olan zerdeçal cilt güzelliği için de sıklıkla kullanılır. Özellikle zerdeçal maskesi cilt güzelliği için oldukça etkilidir.

Cilt güzelliği için zerdeçal maskesi sıklıkla kullanılan maskeler arasında yer alır. Zerdeçalın içerisinde yer alan potasyum cildin nemlenmesine katkı sağlar. Aynı zamanda içerisinde yer alan C vitamini sayesinde cildin kolajen üretimi artar. Bunun yanı sıra zerdeçaldaki antioksidanlar akne ve sivilce oluşmasına engel olur.

Pek çok kişinin mücadele ettiği bir cilt problemi olan göz altı morlukları E vitamini yönünden zengin olan zerdeçal ile önlenebilir. Bunun yanı sıra yaşlanma karşıtı olarak da bilinen zerdeçal bu sebeple ortaya çıkan görünümün düzeltilmesine yardımcı olur.

Cilt Güzelliği İçin Zerdeçal Maskesi Nasıl Yapılır
Cilt Güzelliği İçin Zerdeçal Maskesi Nasıl Yapılır

Zerdeçal Maskesi Nasıl Yapılır?

Zerdeçal maskesi yapılışı oldukça basittir. Maskenin içeriği cilt tipine bağlı olarak değiştirilebilir. Eğer yağlı cilt tipleri için yapılacaksa içerisine aloe vera jeli ilave edilebilir. İsteğe bağlı olarak maskeye zeytinyağı da koyulabilir. Bunların haricinde maske için gerekli olan temel malzemeler organik elma sirkesi, süt, pamuk, yarım çay kaşığı zerdeçal tozu, bir yemek kaşığı organik bal ve pamuk şeklinde ifade edilir. Zerdeçal maskesi hazırlamak için öncelikle elma sirkesi pamuğa damlatılır ve ardından cilde sürülür, yaklaşık beş dakika kadar beklenir. Daha sonra zerdeçal tozu bal ile karıştırılır ve göz çevresi hariç olmak üzere tüm yüze sürülür. Sürme işlemi bittikten sonra maskenin iyice kuruması için yaklaşık on beş yirmi dakika kadar beklenir. Sürenin dolmasıyla birlikte maske bol su ile yıkanır. Eğer maskenin ardından ciltte sarımsı bir renk kaldıysa bu süt ve pamuk yardımıyla temizlenir. Bu maskenin haftada iki kez yapılması cilt bakımı için yeterli olacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu