MODA

Bohem Giyim Tarzı Sizi De Isıtacak

Bir moda konusu olmaktan çok bir yaşam tarız olarak görülen Bohem giyim tarzı aslında 1960’lı yıllardan beri bizimle olan akımlardan birisi. Çingeneler arasında özgürlük anlamına gelen Bohem özgür olmak ve rahat giyinmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. İçinde birçok giyim tarzını da barındıran bohem modası aynı zamanda etnik desenlerin, hippi tarzının ve çingene tarzının bir arada konuştuğu akımlardan biridir. Oldukça farklı tasarımlar içeren bu akım aslında pek çok akımı içine alan bir yaşam tarzı olarak yaşanıla geliyor. 2015 ilkbahar-yaz modası içerisinde de adını duyuran bohem modası içinizi ısıtacak kadar renkli ve çekici stillerden oluşuyor.

Bohem Giyim Tarzı İle Işıldamaya Ne Dersiniz?

Bohem giyim tarzı çoğu zaman çingenelerden gelen bir gelenek olarak eski püskü kıyafetlerle dışarı çıkmak olarak algılanmış olsa da özünde oldukça canlı ve uyumlu giyinmeyi esas alan bir akımdır. Rahat olmak ve yaşadığı anı en değerli an olarak gören bayanların tercihi olan bohem giyim tarzı özgürlükten yana olan bir moda stilidir. Bohem tarz moda kaygısı gütmeden özentisiz güzellik olarak da adlandırılmaktadır. Uzun uzadıya kombinler yapmadan çok büyük paralar harcayarak kıyafetlere para harcamadan gardıropta olan kıyafetleri giymek olan bu stil oldukça sevilmektedir. Birkaç renk uyumu ile aslında moda açısından uyumlu görülmeyen kıyafetlerin tercih edilebileceği bu akımda istediğinizi giyebilirsiniz.

Bohem Renkler Tam Yaza Göre

Bohem modası baharat tonlarındaki renkleri sıcak çiçeklerle ve ya mavi, turuncu, yeşil ve pembenin ağırlıklı olarak kullanıldığı bir stildir. Desenleri ile ün yapmış olan bohem tarz çiçek desenleri, batik desenleri, şal desenleri ve etnik modasını andıran desenleri ile oldukça farklı bir duruş sergilemektedir. Yeşillerin, beyazların ve rengârenk tasarımların yeri olan Bohem bayanların bu yaz daha canlı görünmesini sağlayacak.

Bohem Kıyafetlerde Neler Var?

Bohem modasını yansıtan bohem kıyafetler genellikle uzun, salaş ve püsküllü modeller içeriyor. Eteklerin daha da önem kazandığı bu moda akımında uzun ve üzerinde desen olan a kesimli etekler oldukça moda. Elbise olarak da uzun ve rahatlığı, özgür olmayı anımsatan kıyafetler bohem tarzı fazlasıyla yansıtıyor.

Bohem modasına uygun bir şekilde giyinmek istediğinizde uzun kıyafetleri tercih etmelisiniz ancak boyunuzdan daha uzun olan parçalar ve üst üste uzun parçalar giyinmek bohem modası için uygun değildir. Vücudunuz için uygun olan ve çok bol olmayan kıyafetler tercih edebilirsiniz. Bol kıyafetler bohem tarzına uygun değildir. Bohem giyim tarzına uygun olan modellerden seçim yaptıktan sonra fularla ve çokluk bilekliklerle, uzun kolyelerle, kovboy şapkaları ile kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Rahat edebileceğiniz ve özgür olduğunuzu hissettiğiniz parçalar seçmeye dikkat edin. Modern bir bohem görüntü istiyorsanız günlük kıyafetlerinizle bohem parçaları birlikte kullanabilir ve daha farklı görünebilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu