Sağlık

Birbiri ile Hiç Anlaşamayan Burçlar

Burç yorumları sayfamızda sık sık yer alıyor. Bugün de gelin biraz yorumların dışına çıkalım ve burçlar arasındaki ilişkilere bakalım. İşte, Birbiri ile Hiç Anlaşamayan Burçlar…

KOÇ

Lider özelliği taşıyan kişilerin burcu olan Koç, en iyi Yay ve Aslan burçları ile anlaşır. Koç Burcu insanının karşıt burcu ise adeta tamamlayıcısı olan Terazi’dir. Bu burcun kişileri ve Koç burcu adeta bütünleşir, eksik yanları tamamlanır. Koç burcunun en anlaşamadığı burçlar ise Akrep, Aslan ve Kova burçlarıdır. Çünkü Koç’lar kendini ön planda tutmayı seven, alaycı ve çabuk sinirlenen yapıdadır. Bu nedenle de saydığımız burçlar ile yan yana geldiklerinde birbirlerini iterler.

BOĞA

Sabit fikirli olarak tanınan Boğa burcu insanı, bazen gerçekten de hoşgörüsüzdür. Bu özellikleri nedeniyle Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları ile anlaşması neredeyse imkansızdır. Çünkü bu burçlar, Boğa burcu insanının sabit fikirli olmasından hiç hoşlanmaz. Boğa’ların tamamlayıcısı ise Akrep Burcudur. Boğa zaman zaman bunalıma girdiğinde, bir Akrep onu mücadeleci ruhu ile bu bunalımdan çıkartabilir.

İKİZLER

Huysuz, kararsız, yüzeysel ve çabuk değişen bir yapıda olan İkizler insanı aynı zamanda sinirlerini de çok zor kontrol eder. Bu nedenle Başak, Yay, Balık burcu kişileri ile anlaşmakta zorluk çeker. Aslında bu burçlar çok sabırlı, anlayışlı ve iyi niyetlidir, ama yine de İkizler kişileri ile aralarında çatışma çıkar. İkizler Burcu’nun cinsel odaklı olan burçlarla zaten anlaşması çok güçtür. Çünkü, o daha çok zeka ve entelektüel birikim ile ilgilenir.

YENGEÇ

Huzur arayan bir burçtur. Yuva kurmak ve o yuvayı korumak ister. En iyi anlaştığı burçlar kendisi gibi su grubundan olan Akrep ve Balık’tır. Oğlak ise Yengeç Burcunun karşıtıdır. Bu iki burcun aslında anlaşması hiç beklenmezken, Yengeç burcunun duygu insanı olması, iki burcu birbirine yaklaştırabilir. Yengeç burcu insanı duygusal, fazla heyecanlı, somurtkan ve çabuk öfkelenen yapıdadır. Koç, Terazi, Oğlak gibi sakin burçlarla anlaşması oldukça zordur.

ASLAN

Kendisi gibi ateş grubundan olan Koç ve Yay ile iyi anlaşan Aslan Burcu insanı, kendisi gibi rekabetçi olan burçlarla anlaşamaz. Kibirli yapıda olan Aslan burcu insanı, iktidar meraklısı ve hoşgörüsüzdür. Bazen bu huyları çekilmez hale gelebilen Aslan, Boğa, Akrep ve Kova ile anlaşamaz.

BAŞAK

Başak burçları, analitik zekası ve mantığı ile ön plana çıkar. Anlaşmakta zorlandığı burçlar Yay, Koç ve Aslan’dır. Anı yaşamayı seven bu üç burç, Başak gibi hesapçı bir burçla anlaşamaz. Başak burcu en kolay İkizler ile anlaşır. Fakat bazen İkizler burcunun mizahi yapısı nedeniyle ters düşebilirler.

TERAZİ

Zodyak’ta evliliği simgeleyen Terazi Burcu, asla aşık olmadığı kişi ile bir ilişki yaşayamaz. Tek düze bir ilişkiden de hoşlanmayan Terazi, Boğa, Oğlak ve Başak ile asla anlaşamaz. Zayıf yanı etrafındakilerden kolay etkilenmesi olan Terazi, Koç, Yengeç ve Oğlak ile de anlaşmakta zorlandı.

AKREP

Akrep burcu insanı çok duygusal ve fedakardır. Onların kolay kolay sinirlendiği görülmez. Genelde her şeyi kendi içinde yaşayan Akrepler, ince düşündükleri için karşı taraftan da aynı şekilde davranmalarını ister. Akrep Burçları, hava gurubu burçlarla anlaşamaz. Özellikle İkizler Burcu, bir süre sonra Akrep burcunu yorar. Diğer anlaşamadığı burçlar ise Kova ve Terazi burçlarıdır.

YAY

Neşeli ve anı yaşamayı seven Yay burçları, Boğa, Başak ve Oğlak’la ne yazık ki uyum sağlayamaz. Hatta mantık zehirlenmesi bile geçirebilir, bu burçlarla olan arkadaşlığında. Bazen patavatsız bile olabilen Yaylar, İkizler, Başak ve Balık için de fazla coşkuludur.

OĞLAK

Oğlak burcunun karşıt burcu Yengeçtir. Bir çok kişi bu iki burcun hiç anlaşamadığını düşünebilir, ancak aslında onalar birbirini tamamlar. Oğlak burcu insanı fazla hesapçı, düzenli ve özenlidir. Bu yüzden de Koç, Yengeç ve Terazi gibi disiplini çok sevmeyen burçlarla anlaşamaz.

KOVA

Kova burcu için ilişkinin anlamı, gelenekselliğin dışında, entelektüel doygunluğa ulaşmaktır. Fazla baskıdan çabuk sıkılan ve bunalan Kova burcu insanı, Boğa, Başak, Oğlak gibi Toprak grubu burçlarla hiç anlaşamaz. Kova Burcu, Yay ile çatışsa da aralarında yine de bir uyum yakalanılır. Aslan, Kova burcunun karşıtıdır.

BALIK

Hava gurubu burçları ile Balık burcu asla anlaşamaz. Balık, hava grubunun girişken ve cesur yapısı nedeniyle kısa sürede yorulur. Bu nedenle de aradığı huzuru bulamaz. Balık Burcu insanı çabuk demoralize olur ve bu nedenle de dikkatsizdir. Yine İkizler, Başak ve Yay için fazla monoton gelecektir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu