Yaşam

Bir Erkek İlk Buluşmadan Sonra Neden Aramaz?

Beğendiğiniz bir erkek ile tanıştınız ve buluşmak için sözleştiniz. Buluşma için çok heyecanlısınız ve buluşana kadar da telefon ile gerçekleştirdiğiniz konuşma harika devem ediyor. Ne yazık ki buluştuktan sonra sizi aramasını beklediniz ama bir daha sizi aramadı mı? Siz de telefonun başında sizi aramasını bekliyor ve neden aramadığını anlayamıyor musunuz? Belki de buluştuğunuz da ona karşı ya da etrafa karşı göstermiş olduğunuz davranışlarınızdan hoşlanmamıştır. O zaman bir inceleyelim bakalım buluştuğunuz bu erkek sizi neden buluşmadan sonra bir daha aramamış olabilir;

Yanlış Sorular Sorduysanız

Tabi ki de ilk buluşmanız da birbirinizi rahatlatmak ve tanıyabilmek adına sorular sorabilirsiniz. Fakat acaba siz daha ilk buluşmanız olan erkeğe sorulacak yanlış soruları seçmiş olabilirsiniz. Onu hem çok fazla hem de yanlış sorulara boğduysanız erkek bu sorulardan boğularak sizinle bir daha da buluşmaya korkmuş olabilir. Mesela ilk buluşmanız da eski ilişkisi hakkında bir çok soru sormuşsanız onu bir hayli ürkütmüş olabilirsiniz.

İlk Buluşmadan Sarhoş Olduysanız

Eğer ilk buluşmanızı alkol alabileceğiniz bir mekanda gerçekleştirmişseniz mutlaka alkolün dozunu iyi ayarlamalısınız. Siz alkolün dozunu iyi ayarlayamayıp daha ilk buluşmadan sarhoş olup üstelik onu zora sokacak davranışlarda bulunmuşsanız muhtemelen erkek sizi bu davranışınızdan dolayı bir daha aramamıştır.

Yemek için Randevulaşıp Yemek Yemediyseniz

Maalesef kadınlar özellikle erkekle ilk randevularında yemek yememeyi doğru bir davranış olarak görürler, erkekler ise artık bu davranışın çok klişe bir davranış olduğunun düşüncesindedir. Siz yemek yemeği tercih etmediğiniz de ona daha kibar, fiziğine daha çok önem veren bir bayan izlenimi vereceğinizi düşünürken erkek bu davranışınızın çok tuhaf bir davranış olduğunu düşünüyor. E yemek konusunda tuhaf olan bir bayan diğer her konuda da tuhaftır diyerek sizi bir daha aramaktan kaçınıyor.

Sürekli Kendinizden Bahsettiyseniz

Onun karşısında gerilmemeniz, rahat olabilmeniz tabi ki de onun hoşuna gider. Fakat rahatlığın ölçüsünü iyi ayarlamalısınız. Birazcık da gizemli olabilmelisiniz. Bırakın gizeminizi koruyun ki sizi o çözmeye çalışsın. Siz daha ilk buluşmadan bütün hayat hikayenizi onun avuçlarına döktüyseniz ve bütün gece susmadan kendinizden bahsettiyseniz, artık sizin erkeğe karşı hiçbir gizeminiz kalmamıştır. Erkekler gizemi ve kadını kendileri çözmeyi severler. Hem bu gizemi kaybettiğiniz için hem de hiç susmadan konuşan bir kadından kaçmayı tercih ettikleri için sizi bir daha aramayı tercih etmemiş olabilir.

Telefonunuz ile Çok İlgilendiyseniz

Daha ilk buluşmanız da karşınızda ki erkeğe saygı gösterip onunla sohbet etmek yerine, onu çok da takmıyormuş gibi görünüp sürekli elinizde telefon ile takılmışsanız erkeğe oldukça itici bir kadın olarak görünmüşsünüzdür. Sürekli sosyal medya hesabınız da gezinmeniz, maillerinize bakmanız ya da arkadaşlarınız ile mesajlaşmanız erkeği oldukça soğutan bir davranıştır. O size bir şeyler anlatırken siz ona odaklanıp onu dinlemek yerine telefonunuz ile ilgilenmeyi tercih ettiyseniz erkek bunun kendisine yapılan büyük bir saygısızlık olduğunu düşünür. Bu sebeple de sizi bir daha aramayı aklına bile getirmez.

Sosyal Medyasını Sıkı Takip Altına Aldıysanız

Onu daha ilk buluşmadan sonra hemen tüm sosyal medya hesaplarından siz takip ettiyseniz ve üstelikte tüm hesaplarından paylaşmış olduğu her gönderiyi anında beğeniyorsanız, erkek onu sıkı takip altına aldığınızı fark etmiştir. Bu da onun sizden soğumasına ve kaçmasına sebep olur. Çünkü sosyal medyada daha ilk aşamada bu kadar çok takip etmeniz sizin ona çok takıntılı biri olduğunuzu düşündürerek sizden kaçmasına sebep olur.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu