Yaşam

Bir Erkek İçin Asla Yapmamanız Gerekenler

Aşk ve ilişki tabi ki de fedakarlık isteyen bir durumdur. Emek verilmeden fedakarlık yapılmadan aşk olmaz ama emeğinde fedakarlığında bir dozu ve sınırı vardır. Sırf hayatınızda ki erkeğe aşıksınız diye kendinizden sürekli ödün vermemelisiniz. Biz kadınlar ilişkide ne kadar çok emek veren ve fedakarlık yapan taraf olursak o kadar fazla sevileceğimize inanıyoruz ama ne yazık ki işin gerçeği öyle değil. Kendimizi be hayatımızı unutarak yaşadığımız ilişki sağlıklı olmaz, sağlıklı olmayan bir ilişki de çok uzun sürmez. O yüzden ne kadar aşık olursanız olun asla kendinizi ve kendi hayatınızı unutmayın. Siz nasıl onu onun hayatı ile seviyorsanız o da sizi aynı şekilde sizin hayatız ile sevmeli. İşte sağlıklı bir ilişkiye sahip olmak adına sadece bir erkek için bunları asla yapmayın denilen davranışlar nelermiş bir bakalım;

Hayallerinizi Yok Saymak

Siz hayalleriniz ile varsınız, tüm insanlar hayalleri ile yaşar ve hayatı boyunca hayal kurmaya devam ederek bunları gerçekleştirmeye çalışırlar. Sizin de belki de hayatınız boyunca gerçekleştirmek için kurduğunuz bir hayaliniz vardı ve partneriniz bu hayalinizden hoşlanmadı. İşte burada yapmanız gereken hayallerinizden vazgeçmek olmamalı. Partnerinize bunu ne kadar çok istediğinizi anlatmalısınız, bunu kabul etmesini sağlamalısınız. Eğer yine de sizin bu kadar çok istediğinizi biliyor olmasına rağmen hayalinizden vazgeçmenizi isteyip sizi bir tercih yapma konusunda zorluyorsa tercih etmeniz gereken şey hayalinizi gerçekleştirmek olmalı. Eğer oda sizi sizin onu düşündüğünüz kadar düşünüp önemseseydi hayaliniz ile kendisi arasında bir tercih yapmanızı talep etmezdi.

Kendi Değerlerinizi Yok Saymak

Her insan farklı yetişme tarzına ve farklı aile yapısına sahip olduğundan dolayı din, siyaset gibi görüşlerde farklı görüşlere ve farklı değer yapılarına sahiptir. Kimse birbiri ile aynı görüşe sahip olmak zorunda değildir yalnızca birbirinin görüşüne saygı göstermek zorundadır. Siz sırf  hayatınızda ki erkeği çok seviyorsunuz ve ona aşıksınız diye bugüne kadar değer verdiğiniz tüm yargıları yok sayıp onun görüşlerini benimseye başlarsanız bu öncelikle kendinize yaptığınız bir saygısızlık olur. Önce siz kendinize saygı göstermelisiniz, bırakın siz değerlerinizi yok saymak yerine o sizin değerlerinize saygı göstermeyi öğrensin.

Fiziksel Görüntünüzü Değiştirmek

Tabi ki de kendinizde erkek arkadaşınızın da hoşuna gidecek değişimler yapabilirsiniz. Fakat tamamen onun istediği bir fiziksel görüntüye sahip olmak zorunda değilsiniz. Siz beğenmediğiniz ve istemediğiniz halde sırf o istiyor ve beğeniyor diye fiziksel görüntünüzü değiştirmeye çalışmayın. Belki biraz fazla kilonuz var ama siz kendinizi böyle beğeniyorsunuzdur ama erkek arkadaşınız çok fit bit vücuda sahip olmanızı istiyordur. Bu durumda yemeden içmeden kesilip kendinizi spor yapmaya adayıp onun istediği vücuda sahip olmaya çalışmayın. Siz kendinizi nasıl mutlu hissediyorsanız o şekilde görünün, sizi olduğunuz gibi sevmeyi ve asıl dış görüntünüzü değil içinizi sevmeyi o öğrenmeli.

Beceriksiz Olduğunuzu Düşündürmek

Sırf erkek arkadaşınız kendini daha bilgili daha güçlü hissetsin diye kendinizi farklı biri gibi göstermeye çalışmayın. Erkek arkadaşınız kendisini güçlü hissedip egosunu tatmin edecek diye siz neden kendinizi yermeyi tercih edeceksiniz ki, eğer o işi yapabiliyorsanız yapıyorsunuzdur. Bir erkek için asla daha az zekaya sahipmiş ya da bir konuda da beceriksizmiş gibi görünmeye çalışmayın.

Bütün Önemli Kararları Ona Bırakmak

Eğer bir ilişki yaşıyorsanız bu ilişkiyi partneriniz ile ikiniz yaşıyorsunuz. Sağlıklı bir ilişkiye sahip iseniz bir karar vermeniz gereken konuda kararları birlikte verirsiniz. Eğer önemli konular da sizin değil partnerinizin düşüncesi etkili oluyor ve sizin fikrinizi almıyorsa bu size yeterince değer vermediği anlamına gelir. İlişkide alınacak tüm kararları ona bırakmamalısınız.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu