Diyet

Bel Bölgesini İncelten Mükemmel İçecek Tarifi

Kilo vermek elbette önemli. Zaten bu kadar önemli olmasa her hafta diyete başlamayız değil mi? Tamam kilo verdik, zayıfladık ama bel bölgemizdeki o simit neden hala orada? İşte kadınların kabusu haline gelen bel bölgesindeki simitlerden kurtulmak için harika içecek önerileri hazırladık.

Kilo vermenize rağmen hala bel bölgenizdeki simit duruyorsa endişe etmeyin. Ondan da kurtulmanın yolları var. Diyetinize ekleyeceğiniz harika bir içecek sayesinde bel gölgenizi inceltebilirsiniz. İşte Bel Bölgesini İncelten Mükemmel İçecek Tarifleri…

Süt Bu İş İçin Bire Bir

İçerisinde magnezyum, demir, kalsiyum, mineral, A, C, D ve B6, B12 vitaminleri bol bol bulunan süt, adeta mucize bir içecektir. Yağ, karbonhidrat ve protein için beslenmenin en önemli 3 ayağı diyebiliriz. Süt, bu 3 önemli şeyi bünyesinde bir arada bulunan tek besin kaynağıdır. Beslenme planında sütün olması için bu bile yeterli bir nedendir. Sağlık açısından herhangi bir sorununuz yoksa günde 1-3 bardak kadar süt tüketebilirsiniz. Bu aynı zamanda yağ yakmanıza da yardımcı olacaktır.

Yağlanma Sorununa Karşı Tarçınlı Süt

Süt, tek başına bir mucize, ama içine bir de tarçın eklenince daha da güzel bir hale geliyor. Bazı araştırmalara göre tarçınlı süt tüketmenin bel bölgesinin incelmesine faydalı olduğu ve aynı zamanda bu bölgelerde oluşacak olan yağlanmaları da engellediği görülüyor.

Yatmadan Önce İçin

Özellikle yatmadan önce son ara öğününüzde tarçınlı süt içmeniz uzmanlar tarafından da öneriliyor. İsterseniz, süte bir tatlı kaşığı da kahve ekleyerek, metabolizma hızının artmasına katkı sağlayabilirsiniz. Sütü düzenli olarak bir ara öğününüz eklemek, yanında yulaf ya da meyve ile birlikte tüketmek, göbek bölgesindeki yağ yakımına da hız verir. Ayrıca bu şekilde süt tüketmeniz sizin dinç ve zinde olmanızı da sağlayacaktır.

Spor Sonrası da İçin

Sütün içerisinde, spor sonrası aşmanız gereken proteinlerin tamam vardır. Bu nedenle spor sırasında kaybedilen kas kütlelerinin yerine konması için en ideal içecek de süt tüketimidir.

Kemik Sağlığı İçin Çok Önemli

Kemik sağılığı bakımından faydaları saymakla bitmeyen süt, kemiklerin kırılmasını önler ve güçlenmesini sağlar. Özellikle menopoz döneminde kadınlar günde en az 3 porsiyon süt ve süt gurubu besin alırlarsa osteoporoz riskleri en aza iner.

Sindirim Sistemine Faydalıdır

Süt, düzenli çalışan bir sindirim sistemi de oldukça yararlı bir besindir. Mide ve bağırsak sorunları için her gün yeterli miktarda süt tüketmenizde yarar var.

Yaşlanmayı Geciktirir

Kadınların en dikkat ettiği konuya geldi sıra. Cilt sağlığı, cilt güzelliği ve erken yaşlanma sorunları için de bol bol süt tüketebilirsiniz. Çünkü süt içerdiği mineral ve vitaminlerle cilt sağlığına büyük katkı sağlar. Ayrıca D vitamini bakımından zengin olan süt, Vücuda gerekli olan D vitamininin önemli kısmını da karşılar.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu