MODA

Bacakları Daha Uzun Göstermek İçin Giyim Önerileri

Bacakları Daha Uzun Göstermek İçin Giyim Önerileri Nelerdir? Kadınların hemen hemen hepsi modayı yakından takip eder. Modern ve güzel olabilmek için daima şıklık yarışındadırlar.

Bacakları Daha Uzun Göstermek İçin Giyim Önerileri Nelerdir? Şu bir gerçek ki bu yarışta, vücudunun hangi bölgelerini ön plana çıkaracağını bilen bayanlar daha başarılı olur. Mesela üst bölgeniz ile alt bölgeniz birbirine eşit şekilde ise siz dikdörtgen bir vücut tipine sahipsiniz demektir. Cameron Diaz bu vücut tipine verilebilecek en iyi örnektir. Vücudunuzu tanıdıktan sonra hangi kıyafetlerle hangi bölgenizi ön plana çıkaracağınızı da iyi bilmelisiniz.

Bluz Seçimi

Sizin için en ideal seçim kolsuz üstlerdir. Çünkü kolsuz üstler omuzlarınıza vurgu yaparak, gözleri alt bölgenizden uzak tutmanıza yardımcı olur.  V yakalı kıyafetler ve korseli üstlerde diğer alternatifleriniz arasında bulunmalıdır. Özellikle V yakalı kıyafetler sayesinde boynunuza ince bir görünüm verebilirsiniz.

Pantolon Seçimi

Pantolonlarınız ise çok düşük belli olmamalıdır. Jean, kumaş yada desenli pantolonlar kullanabilirsiniz. Beli ince olan bu tarz pantolonlarda yüksek bel tercih ederseniz bacak boyunuzun daha uzun algılanmasını sağlarsınız. Gündelik hayatında jean pantolonları daha çok tercih edenler, uzun paçalı jeanleri yüksek platformlarla giymeyi denesinler. Kısa görünümden kurtulabilmenin en kolay yoludur.

Bacakları Daha Uzun Göstermek İçin Giyim Önerileri2
Bacakları Daha Uzun Göstermek İçin Giyim Önerileri2

Etek Seçimi

Etek satın alırken de diz altı eteklerden uzak durmalısınız. Bunların yerine düz kesim olan kısa etekleri almalısınız. Ancak bu eteklerinizi kemer kullanmadan kombine etmeye özen göstermelisiniz. Mesela bu bahar akşamlarında kısa eteklerinizin üzerine tek düğmeli ince ceketler giydiğinizde harika bir görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle ince yüksek topuklularla yapacağınız bu kombi, dümdüz inen belinizin daha şekilli görünmesini sağlar.

Kapri Seçimi

Diz altı kapriler de kesinlikle size göre değil! Süper mini şortlar giymelisiniz. Alışverişlerinizde baştan aşağı tek renk giyimi tercih ederseniz, boyunuz olduğundan daha uzun görünebilir. Saks mavisi, gri, nude gibi renkler bu konuda size çok yardımcı olur.

Elbise Seçimi

Günlük hayatımda genellikle elbise kullanırım derseniz, sizin için önerimiz orta kısımda bollaşan elbiselerdir. Dikdörtgene benzer vücut şeklinize bu tarz elbiseler hareketlilik katar. Özellikle platform topuklu ayakkabılarla harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Elbise dışındaki diğer kıyafetlerinizde de nude renk ayakkabıları önerebiliriz. Çünkü nude renk ayakkabılar hemen hemen her şeyle rahat kombinlenirken, boyunuzu da uzun göstermekte çok işinize yarayacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu