Astroloji

Astroloji Yorumları Yapılırken Kullanılan Sembollerin Anlamları Nelerdir?

Astroloji yorumları gerçekleştirilirken birçok sembol yer almaktadır. Sembollerin hepsinin farklı bir yorumlanma stili yer almaktadır.

Astrolojide Kullanılan Semboller Nelerdir?

Astroloji de kullanılmakta olan semboller burçların şekillerini yansıtmaktadır. Her şeklin farklı bir anlamı yer almaktadır.

Astrolojide Kullanılan Semboller ve Anlamları

Koç burcu için kullanılmak olan sembol, cesaret ve atılganlık anlamını taşımaktadır. Bu nedenle de sembolde boynuz yer almaktadır.

Boğa burcu için kullanılmakta olan sembol, çember ve dışa doğru açılmakta olan iki boynuzdan oluşmaktadır. Kullanılmakta olan bu sembol boğa burcunda bulunan istikrarlı yapıyı ve sürekliliği açıklamaktadır.

İkizler burcu için kullanılmakta olan sembol, çift karakterliği ve dengesizliği anlatmakta olan sembolden oluşmaktadır. Bu sembol kişilerin olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaştıklarını anlatmaktadır.

Yengeç burcu için kullanılmakta olan sembol, duygusal ve romantikliğin burcu sarmaladığını anlatan bir sembol olmaktadır. Bu burca sahip olan kişilerin etrafında bulunan kişileri sevgi ile sardığını anlatmaktadır.

Aslan burcu için kullanılmakta olan sembol, gücü ve liderliği simgelemekte olan aslan sembolünden oluşmaktadır. Bu burca sahip olan kişiler güçleri ve enerjileri ile kişilere yol göstermektedirler.

Başak burcu için kullanılmakta olan sembol, düzen ve detay burcu olan başak sembolünden oluşmaktadır. Başarıya gitmekte olan yolların iniş ve çıkışlarını simgelemektedir.

Terazi burcu için kullanılmakta olan sembol, dengeyi ve hakkı simgelemektedir.

Akrep burcu için kullanılmakta olan sembol, gizemi ve karanlık yönleri simgelemektedir.

Yay burcu için kullanılmakta olan sembol, maceraperestliği ve özgür ruhu simgelemek için kullanılmaktadır.

Oğlak burcu için kullanılmakta olan sembol, yaşamın ikiye ayrıldığını göstermektedir. Birinci dönemde tedirgin dönemler yaşanırken, ikinci dönemde kendisinden emin olan ve güven veren yapısını anlatmaktadır.

Kova burcu için kullanılmakta olan sembol, sezgi ve zekayı simgelemektedir.

Balık burcu için kullanılmakta olan sembol, iki paralel çizgi ve çizgileri birbirine köprü gibi bağlayan diğer bir çizgiden oluşmaktadır. Sembol burç kişilerinin, kişiler ile paylaşım yapmadan yaşayamayan duygusal ve romantik kişileri anlatmaktadır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu