MODA

Ağrısız Topuklu Ayakkabı Giymek İçin 7 İpucu

Topuklu ayakkabı giymeyi seviyorsanız, modaya uygun ve şık görünmek için çekilen acıdan haberiniz vardır. Rahatsızlık hissinin yanı sıra, yüksek topuklu ayakkabılar ayaklarda çok fazla sağlık sorununa neden olabilir, bu nedenle ciddi bir problem ortaya çıkmadan, gerekli önlemleri önceden almanız daha iyi olur. Aşil tendonu, vücut ağırlığının baskı yapmasından oldukça fazla etkilenir. Olası risklerden kaçınmak ve ağrıyı yok etmek için, aşırı yüksek topuklu ayakkabı kullanımının neden olduğu ağrılardan kurtarabilecek birkaç basit uygulama…

Bacaklara Masaj

Yorucu bir günün ardından eve ulaştığınızda, oturun ve ayaklarınızı ve baldır kaslarınıza masaj yapın. Ayaklar sürekli olarak yüksek topuklu ayakkabı giyilmesinden dolayı etkilenirler. İnce kemiklerin arasına masaj yaparak girmeniz, kan akışını düzenlemenize yardımcı olacaktır. Aşil tendonu ve kaslarının pozisyonunu düzeltirseniz, yaşamınızın sonraki aşamalarında kalıcı hasarın önlenebileceğini unutmayın.

Streç Egzersizleri

Streç egzersizleri, kasların esnekliğini korumaya yardımcı olur ve siz yatakta uzanırken yapılması en rahat ve iyi şey budur. Streç egzersizler kaslarınızın serbestçe hareket etmesine yardımcı olur. Yüksek topuklu ayakkabılar giyilmesi nedeniyle baldır kaslarınız sertleşir, streç egzersizler ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayaklarınızı saat yönünde ve saat yönünün tersi yönde hareket ettirdiğinizde ayaklarınızdaki ağrı hissinin azaldığını hemen hissedebilirsiniz.

Ayakkabılığınızı Temizleyin

Tüm kadınlar, ayakkabı raflarında rahatsızlık verici ya da biçimsiz en az iki topuklu ayakkabı olduğunu kabul etmek zorunda. Muhtemelen fazla bir ücret ödediğiniz veya sevdiğiniz için ya da benzer bir şey bulamadığınız için saklıyor olabilirsiniz. Bu sebepler sizi, bu ayakkabıları giymenize sebep haklı çıkarmaz. Topuklu ayakkabılarınız yıpranmışsa, onu atmanız gerekir. Çeşitli nedenlerle kullanıyorsanız, o zaman ayaklarınıza zarar verecektir. Ayakkabılığınızı en az yılda bir sefer temizlemelisiniz, böylece size rahatsız veren ayakkabıları görmek ve kullanmak zorunda kalmazsınız. Unutmayın, bu ayakkabıları ne zaman terk ederseniz, acısız bir hayata merhaba diyorsunuzdur.

Platform Topuklar Her Zaman Kurtarıcıdır

Şu anda giydiğiniz ince topuklu ayakkabılardan ziyade, takozlar ve platform topuklu ayakkabılar her zaman gün kurtarıcısıdır. Takozlar ve platform topuklu ayakkabılar, ince topuklu ayakkabılar kadar şık görünürler ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu rahatlığı da sağlarlar. Topuk genişliği fazla ise, vücut ağırlığı daha geniş yüzeye dağılır ve bu da ayaklardaki ağrıyı azaltır.

Farklı Yüksekliklerde Topuklar Giymek

Hafta boyunca aşırı yüksek topuklu ayakkabı giyerseniz, ayaktaki ağrının asla azalmayacağından emin olabilirsiniz. Hafta boyunca, farklı yükseklikte topuklu ayakkabılar giymeye özen gösterin. Bu, ayaklarınızdaki baskının her gün farklı olmasını ve dolayısıyla ayakların kendini yük altında hissetmemesini sağlayacaktır. Her gün aynı topuklu ayakkabıları kullanırsanız, o zaman ayaklardaki ağrı azaltma yerine giderek artacaktır.

İşe Giderken Düz Ayakkabı Giyin

İşe giderken düz ayakkabı giymeye çalışın bunu yaparken zorlanabilirsiniz, ancak bu ayağınıza verebileceğiniz bir hediye. Düz ayakkabılar, ayakta durma ve yürüme rahatlığı sağlayacaktır ve bu nedenle bacaklardaki yük azalacaktır. Ofise ulaştıktan sonra istediğiniz topukluları giyebilirsiniz. Çoğu kişi masa başı işlerde olduğu için, bu yöntem ayaklardaki yükü yarı yarıya azaltacaktır ve dolayısıyla topukların üzerinde daha rahat duracağınızı garanti eder.

Üstten Daha Fazla Destek

Topuklarınızın üstünde sadece tek bir kayış olunca daha seksi göründüğünü söyleyebiliriz, ancak ayaklarınız üzerinde yarattığı etkiyi düşünün. Üstünde geniş bir kayışı olan topuklu ayakkabıları kullanmak ayaklarınıza daha fazla rahatlık sağlayacaktır. Gün boyunca kolayca giyilebilen ve ayakların üstünü tamamıyla kaplayan yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu