Yaşam

Zamandan Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir?

Zamandan Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir? Zaman geri alınmıyor maalesef. Zamanımızı çok iyi değerlendirmeli ve kendimize daha fazla zaman yaratmalıyız.

Zamandan Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir? Bu yazımda sizler için zamandan tasarruf ederiz onu anlattım. İyi okurlar.

1.Gereğinden fazla uyumayın

Bir insana günlük 7 saat uyku yeterlidir. Kendinizi günde 7 saat uyumaya alıştırın.

2.İnsanlarla gereksiz savaşlara girmeyin

Fikirleriniz farklı olabilir bunu kabul edin ve yolunuza devam edin. Bazen gördüğünüz bir şeyi yalanlayan insanlar olacaktır ‘’he’’ deyip geçin. Karşınızdaki insandan ne kadar haz etmeseniz bile onunla gene uzlaşın. Çünkü bu sizin ruhunuzu yormaz ve bu savaş sizin vaktinizi almaz.

3.Yargılamayın

İnsanları yargılamayın. Açık giyinmiş olabilir, yalancı da olabilir ya da olmaması gereken bir özellik de olabilir o insanda bunu anlayın ve kabul edin ama yargılamadan yolunuza devam edin. Kendi vaktinizden çalmayın. Eğer yargılarsanız çatışmanız gerekebilir. O yüzden en iyisi yolunuza devam etmektir.

4.Mesajlaşmaktan vazgeçin

Birine bir derdinizi anlatmak isterseniz bunu mesajla yapmak yerine direkt arayın. Yarım saatte anlatacağınız bir konuyu 10 dakika sürmeden hem de daha iyi bir şekilde kendinizi ifade edin.

Zamandan Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir
Zamandan Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir

5.Sosyal medyadan vazgeçin

İnsan ruh sağlığını kötü etkileyen ve bizleri tembelliğe sürükleyen sosyal medyadan uzak durun. Onları sadece bilgi almak için kullanın.

6.Televizyon izlemeyin

İstediğiniz bir içeriğe artık internetten daha hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabiliyorken televizyon izlememelisiniz.

7.Bilgiye en hızlı şekilde ulaşın

Güvenilir kaynaklarınız olsun. İnternet sitesi ya da youtube kanallı ya da başka bir araç. Amaç öğrenmek istediğimiz bir bilgiye en hızlı bir şekilde ulaşmaktır.

8.Hayatınızı listeler şeklinde yaşayın

Yarın ne yapacağınızı bugünden listeleyin hem unutmamış olursunuz hem de biran önce yapmanız gerekenleri bitirirsiniz. Alışveriş yapmaya gitmeden önce de liste yapın. Markete gittiğinizde acaba ne almalıyım gibi düşüncelerin olmaz. Hem de almanız gerekenden fazlasını da almamış olursunuz.

9.Birkaç işi bir arada yapmak

Tabi bu her konu için geçerli değildir ama size bir örnek vereyim. Kendinize yemek pişireceğiniz zaman yemeklerin pişmesini beklerken sizde bir yandan etrafı toplayabilirsiniz

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu