Yaşam

Yaşam Enerjinizi Arttırın

Her insanda bazen olur “canım bugün hiç bir şey yapmak istemiyor “ modu. Bazen çok uzun süre çok keyifli bir şekilde yaşıyor olacağımız gibi bazen de uzun zaman yaşamdan keyif almadan hiçbir şey yapmak istemeden zaman geçiririz. İşte o keyif almadan geçireceğiniz zamanları yaşamamanız için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim. Tüm bunları yaparak yaşam enerjinizi arttırabilir ve sürekli yaşamdan keyif alarak yaşayabilirsiniz;

Sabahları Erken Kalkın

Sabahları erken kalkmak güne enerjik başlayıp devam etmeniz için gerçekten çok önemli. Sabah ne kadar erken kalkıp güne erken başlarsanız gününüzü o kadar çabuk planlar, işlerinizi erken bitirir ve kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Sizi daha çok oyalayacak işleri zihninizin en açı olduğu sabah saatlerin de yaparsanız o işi o kadar çabuk halledebilirsiniz. Günün keyfini sürmek ve kendinizi zaman ayırarak tadını çıkartmak için güne mutlaka erken başlamayı tercih edin.

Bir Şeyi Yaparken Neden Yaptığınızı Düşünün

Mesela bir şey yapmanız gerekiyor, ama bunu neden yapmanız gerekiyor bunu yapmanızın amacı ney önce mutlaka bunu bir düşünün. Yapmanız gereken bu şeyi gerçekten yapmanız mı gerekiyor ve canınız bunu yapmak istemiyor mu? Eğer hemen şimdi yapmadığınız da size bir kaybı olmayacaksa bırakın o işi şimdi yapmayın kendinizi hazır ve yapmaya istekli hissettiğiniz de yapın.

Hedeflerinizi Yükseltin

Mutlaka kendinize büyük bir hedef belirleyin. Motivasyona sahip olmak için önünüze bir hedef koymanız çok faydalı olacaktır. Hedefinize ulaşmak sizi mutlaka motive edecektir. Kendinize bir hedef belirlediğinizde o hedefe ulaşacak olmanın keyfi ve motivasyonu ile yaşamaya devam edersiniz ve bu da sizin yaşam enerjinizin yükselmesini sağlar.

Kendinize Küçük Hedefler de Belirleyin

Önünüze koymuş olduğunuz büyük hedeflere tabi ki de hemen ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Bunun belli bir süre sonra motivasyonunuzu düşürmemesi için önünüze küçük hedefler de koymalısınız. Küçük hedefler belirlediğinizde ve o hedeflere her ulaştığınız da motivasyonunuz da her seferin de daha fazla artmaya devam edecektir.

Düzenli Bir İnsan Olun

Yaşam alanınızın düzenli olmasına özen gösterin. Ne kadar düzenli ve temiz bir alanda yaşayıp çalışırsanız enerjiniz ve motivasyonunuz da o kadar yüksek olur. Dağınık olan bir ortam da yaşamak ve ya çalışmak sizin sadece zaman kaybetmenizi sağlar. Düzenli biri olmayı yaşam tarzınız haline getirin.

Kendinizler Vakit Geçirin

Kendinizi önemseyin. Arada sırada kendinizler yalnız kalın ve kendi kendinize zaman geçirin. İç sesinize kulak verin kendinizi iyi hissettirecek şeyleri bazen de tek başınıza

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu