Eğitim & Kurs

Ücretsiz Tiyatro Eğitimi Almak Mümkün Mü?

Ücretsiz Tiyatro Eğitimi Almak Mümkün Mü? Tiyatro oyunculuğu için eğitim almak büyük önem taşıyor. Büyük bir tiyatro hayranısınız ve tiyatro eğitimi almak için bütçeniz yoksa sizlere ücretsiz tiyatro eğitimi veren kurumlar yardımcı olacaktır.

Ücretsiz Tiyatro Eğitimi Almak Mümkün Mü? sorusu oyuncu olmak isteyen bir çok kişinin araştırdığı konuların başında gelmektedir. Bizde bu yazımızda merak edilen bu konuyu ele aldık. İşte tüm detaylar yazımızda..

Neden Eğitim Alınmalı?

Ülkemizin dört bir yanında sürekli olarak yeni tiyatrolar açılmakta ve yeni tiyatro oyuncularına ihtiyaç duyulmaktadır. Diğer oyuncu adaylarından sizleri bir adım öteye taşıyabilmesi için tiyatro oyunculuğu eğitimi alınması önem arz etmektedir. Özel kurslara giderek bu eğitim ihtiyacını karşılayabileceğiniz gibi büyük tiyatro sanatçılarının ve konusunda uzman eğitmenlerin ücretsiz olarak almanız mümkün.

Ücretsiz Tiyatro Eğitimi Almak Mümkün Mü
Ücretsiz Tiyatro Eğitimi Almak Mümkün Mü

Nerelerden Ücretsiz Tiyatro Eğitimi Alınabilir?

Özellikle büyük şehirlerin halk eğitim merkezlerinde birçok konuda ücretsiz kurslar verildiği gibi tiyatro oyunculuğu ile ilgili de belirli dönemlerde ücretsiz kurslar açılmaktadır. Halk eğitim merkezinden takip edilerek verilen bu kurslara başvurma imkanınız bulunuyor. Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde halk eğitim merkezlerinin dışında belediye destekli kurumlarda ücretsiz tiyatro eğitimi almak mümkün. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde belirli dönemlerde eğitim kursları açılmaktadır. Bunun dışında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları’nda ücretsiz eğitimi almak mümkün. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ise İSMEK birçok alanda uyguladığı gibi tiyatro oyunculuğu konusunda da ücretsiz eğitim kursları açmaktadır. İstanbul’un birçok ilçesindeki merkezlerine başvurarak eğitim alabilirsiniz. Okul yıllarında almış olduğunuz ufak tefek rollerde sahne tozu yutmuş ve tiyatro sahnelerinde kendilerini hayal edenleriniz mutlaka vardır. İzlediğiniz tiyatro oyunlarında hep kendinizi oyuncunun yerinde görmek istiyorsanız ve bunun için oyun seyretmek sizi hep bağlıyorsa yaşınız kaç olursa olsun hayallerinizin peşinizden gitmeniz gerekir ama tabi ki eğitimini aldıktan sonra. Diğer ücretsiz tiyatro eğitimi veren kurslar; -Bahçelievler Belediyesi, -Sarıyer Belediyesi, -İBB Gençlik Merkezi, -Ankara Üniversitesi, -İşkur, -Darülbedayi Atölyesi.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu