Yaşam

Sevgiliniz Sizi Aldatıyor mu?

Bir ilişkinin bitmesinde ki en büyük neden kişinin aldatılmasıdır. İlişkide ki sadakatin sona erip partnerlerden birinin diğerini aldatması ilişkide büyük hasara neden olarak ilişkinin bitmesine sebep olur. İlişkide ve ya evlilikler de özellikle uzun süreli birlikte olan kişilerin partnerinin bir anda değişmeye başlaması ile kişinin aklına hemen acaba beni aldatıyor mu sorusu gelmeye başlar. Evet belki eşinizin ve ya partnerinizin sizi aldatıp aldatmadığını çok kolay bir şekilde hemen anlayamayabilirsiniz ama şimdi sayacağım maddeler ile birlikte aldatılıp aldatılmadığınızı daha kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

Normalden Çok Daha Fazla İyi ve İlgili Davranmaya Başladı

Bu aldatan tarafın çok klasik bir şekilde yaptığı ilk değişen davranışlardan biridir. Eşiniz ve ya sevgiliniz sizi aldattığı için duyduğu vicdan azabından dolayı size her zamankinden daha fazla iyi ve ilgili davranmaya başlar. Eğer ilişkiniz de ve ya kişisel olarak sizde eşinizin ya da sevgilinizin tekrar ilk zamanlarda ki heyecanlı aşkına dönüşecek bir değişim olmadan, partneriniz durduk yere size sürprizler yapmaya, güzel sözler söylemeye, gözünüzün içine bakmaya, arkadaş ortamınızda sizi göklere çıkartmaya başladıysa bu çok belirgin bir vicdan azabı davranışıdır. İlişkiniz de sizde hala aynı durumdayken partneriniz bir anda böyle yüksek oranda olumlu değişim gösteriyor ise bu durumu oturup düşünmeniz de kendiniz için faydalı olacaktır.

Size Davranışları Çok Fazla Kötü Olmaya Başladı

Yukarı da yazdığım maddenin aksine sevgiliniz ya da eşiniz birden bire size çok kötü davranmaya mı başladı. Normal de çok iyi anlaştığınız konular da bile sizinle tartışmaya ve sizi suçlu görmeye mi başladı. Aldatan taraf olan kişinin yaşadığı vicdan azabının davranışa yansımasının iki farklı türü vardır. Birinci davranış yukarıda ki gibi birden biri melek kesilen insan tipi, bir diğeri de bu maddede ki gibi hep sizi suçlayan insan tipi. Eğer durup dururken her konuda tartışmaya başlamış iseniz burada da eşinizin ya da sevgilinizin bu davranış değişiminin nedenini bir sorgulamalısınız. Yoksa kimse her zaman memnuniyetle yaptığı bir etkinlik ve ya konuda tartışma çıkarmaya başlamaz öyle değil mi?

Kendine Yeni Hobiler ve Arkadaşlar Edinmeye Başladı

Uzun dönemdir aynı alışkanlıkları, aynı arkadaşlıkları olan eşiniz ya da sevgiliniz birden bire hem arkadaş ortamını hem de ilgi alanlarını mı değiştirmeye başladı. Daha önceden hiç yapmadığı aktiviteleri yapan, hiç katılmadığı ortamlara katılan biri haline mi geldi? Üstelik sürekli olarak yeni edindiği hobilerden ve arkadaşlarından uzun uzun bahsetmeye başladı ve sizi bunlara dahil etmeyi hiç teklif etmeden yapıyor ise aldatılıyor olabilme ihtimalinizden şüphe duymanız gerekiyor. Aldatan taraf mutlaka hayatın da öncelikli olarak köklü değişimler yapmaya başlayacaktır. İşte sizin için burada tehlike çanları çalmaya başlıyor. Bu konulara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Eski ve Yakın Arkadaşları ile Arasına Mesafe Koyması

Eşinizin ya da sevgilinizin çok uzun zamandır devam eden ve sizin de tanımış olduğu dostları ve arkadaşları ile bir anda arası bozulmaya başlamış ve görüşmemeye başlamış ise burada da dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle bu arkadaşları sizinle de görüşen ve sizi seven bir arkadaş ise büyük ihtimalle eşinizin ya da sevgilinizin sizi aldattığını öğrendikleri için size karşı hala çok iyi olup eşiniz ya da sevgiliniz ile arası bozulmuştur.

Ayrılık Hakkında Sorular Sormaya Başladı

Bugüne kadar aranız da hiç ayrılığa dair konular konuşulmazken, birden biri eşiniz ya da sevgiliniz ayrılık hakkında sorular sormaya başlamış ise sizi aldattığından ya da sizden ayrılmak istediğinden şüphelenmeye başlayabilirsiniz. Acaba biz ayrılırsak nasıl olur diye bir soru yöneltiyorsa size sizin ondan ayrılmanızı bekliyor ya da ayrılığa zemin hazırlıyor olabilir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu