MODA

Minyon Tipli Kadınların Mutlaka Dikkat Etmesi Gereken 5 Moda Kuralı

Minyon bir tipe sahip olmak çok avantajlı bir duru olsa da boy baskısı güzellik endüstrisinde sık sık karşımıza çıkıyor. Minyon kadınlar da buna bağlı olarak, kendilerini daha uzun göstermek için bazı hilelerden yardım alıyor. Minyon bir kadınsanız ve daha uzun görünmek istiyorsanız, mutlaka yazımızdaki 5 moda kuralına kulak verin.

Minyon tipli kadınlar her ne kadar sempatik görünseler de daha uzun görünmek onların hayalidir. Çünkü moda sektörü bu anlayışı dayatıp duruyor. Merak etmeyin, minyon olsanız da birkaç hile ile daha uzun boylu ve çekici görünmeniz mümkün. Bugün sizler için Minyon Tipli Kadınların Mutlaka Dikkat Etmesi Gereken 5 Moda Kuralı yazımızı hazırladık. Buradaki adımlara dikkat etmek, sizi daha uzun ve daha çekici gösterecek.

Mutlaka Kemer Takın

Kısa boyluysanız, mutlaka belinize bir kemer takarak belinizi ortaya çıkarın. Hatta son dönemlerde moda olan bel çantalarından büyük bir tane edinerek, daha heybetli bir görünüme sahip olabilirsiniz. Uzun boylu görünmenin ilk kuralı bu unutmayın ve kemer takmayı ihmal etmeyin.

Mini Eteklerinizi Sivri Burun Botlarla Kombinleyin

Olduğunuzdan daha uzun görünmek aslında son derece basit. Mini etek giymeyi seviyorsanız, kombininizi mutlaka sivri burun bir botla tamamlayın. Artık botlar yaz kış giyiliyor malum, bu sizin çok işinize yarayacak. İsterseniz mini etek üzerine hacimli görünen bir kazak da tercih edebilirsiniz. Özellikle bahar aylarında bu kombin sizi daha uzun gösterir. Bilekte biten sivri burun botlarınız da gözleri direkt olarak ayaklarınıza çekeceği için kısa olduğunuza kimse dikkat etmez.

Pantolonlarınızı Fit Kesim Tercih Edin

Yeni sezonda bilekten kesilmiş kot modellerini sık sık kadınların üstünde göreceğiz. Minyon tipli kadınların bu pantolonların farklı renklerinden birkaç tane edinmesi iyi olur. Fakat dikkat etmeniz gereken başka bir detay ise pantolonu seçerken yüksek belli ve bilekte kesilmiş ama özellikle üzerinize oturan modeller olmalıdır. Bu sayede olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz.

Yüksek Bel Pantolonlar Giyin

Kısa boylu kadınların kumaşı ne olursa olsun tercih etmesi gereken pantolonlar yüksek belli olmalıdır. Bu yılın moda trendleri arasında en dikkat çeken modeller parlak plastik pantolonlar. Bu pantolonların yüksek belli olanlarından sahip olmak için daha fazla zaman kaybetmeyin. Çünkü bunlar da sizin uzun görünmek için yapacağınız hilelerden bir tanesi olacak.

Kıyafetleriniz Üzerinize Otursun

Boyunuzun kaç olduğunun önemi yok. Kıyafetinizin iyi dikilmiş olması çok daha önemli. Mutlaka iyi terzilik ürünü kıyafetler satın alın. Kıyafetleriniz üzerinizdeyken potlu durmasın. Kısa boylu kadınların ise bu duruma biraz daha dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü minyon kadınların üstlerine oturmayan kıyafetleri onları olduğundan daha kısa gösteriyor.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu