Güzellik

Kuru Cilt İçin Mucizevi Maske Tarifleri

Kuru cilt maskeleri aracılığı ile sizler de hayalinizdeki cilt platformunun ön plana çıkmasına olanak tanıyabilirsiniz. Kısa zaman zarfı içinde kusursuzluğa kavuşmanızı destekleyen kuru cilt maskeleri aynı zamanda pürüzsüzlüğün elde edilmesine olanak tanımaktadır. Olağanüstü cilt tipine sahip olmanıza imkân tanıyan cilt maske tariflerine merhaba demenin tam zamanı.

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi:

Yumurta Sarısı
Bal
Havuç Suyu
Zeytinyağı
Maske tarifi yapımı için öncelikle yumurtanın beyazı ile sarısını ayıralım. Daha sonra bal aracılığı ile havuç suyunu harmanlayalım ve içerisine yumurta sarısı ilave edelim. Bu uygulama sonrasında elde edilen karışımın içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edelim. Hassas cilt tipi adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen bu cilt maskesi aynı zamanda canlı ve parlak cilt tipine sahip olmanız adına da oldukça idealdir.

Kuru Cilt Tipi İçin Mucizevi Maske Tarifi:

Zeytinyağı
Limon Suyu
Kabak
Mucizevi maske tarifi için öncelikle kabakları su aracılığı ile haşlayalım. Bu işlem sonrasında haşlanan kabakları belender ile püre haline getirelim ve içerisine limon suyu ilave edelim. Hazırlanılan maskeyi cilt üzerine ince bir tabaka halinde masaj yardımı ile sürelim ve 20 dakika boyunca bekleyelim Bu işlem sonrasında cildi ılık su yardımı ile durulayalım. Sizler de hemen kolları sıvayın ve kusursuz cilt tipine merhaba deyin.

Kuru Cilt Maske Tarifi

Havuç
Yumurta akı
Kuru cilt maske tarifi için öncelikle bir adet havucu rendeleyelim. Bu işlem sonrasında havuç karışımının üzerine yumurta sarısı ilave ederek harmanlayalım. Hazırlanılan karışımı cilt üzerine ince bir tabaka halinde masaj yardımı ile sürerek 15 dakika boyunca bekleyelim.

Özel Kuru Cilt Maske Tarifi:

Süt
Muz
Özel kuru cilt maske tarifi için öncelikle 1 adet muzu belender aracılığı ile püre haline getirelim. Bu işlem sonrasında püremizin içerisine süt ilave ederek harmanlayalım. Ardından hazırlanılan karışımı cilt üzerine masaj yardımı ile sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim.

Kuru Ciltler İçin Özel Maske Tarifi:

Papatya suyu
Şeftali
Limon suyu
Kusursuz cilt tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen cilt maske yapımı için öncelikle şeftalileri belender ile püre haline getirelim. Bu uygulama sonrasında hazırlanılan pürenin içerisine papatya suyu ilave ederek harmanlayalım. Yarım adet limonun suyunu sıkalım ve elde edilen karışımın içerisine ilave ederek harmanlayalım. Kısa zaman zarfı içinde kusursuz cilt tipine sahip olmanıza olanak tanıyan bu cilt maske tarifi aynı zamanda kusursuzluğa merhaba demeniz adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Sizler de pürüzsüz ve parlak cilt yapısına sahip olmak isteyenlerdenseniz cildiniz ile uyum içerisinde olan maske tariflerinden herhangi birini deneyebilirsiniz. Hemen kolları sıvayın ve cilt maske tariflerine merhaba deyin. Kusursuz cilt tipi ile tanışmanın tam zamanı.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu