Sağlık

Kiloya Göre Günde Ne Kadar Su İçilmeli

Su, vücudumuzun büyük bölümünü oluşturan bir sıvıdır. Bu sıvının alınmadığı zamanlarda vücudumuz kurur ve organlarımız rahat çalışamaz. Özellikle de mide bakımından çok önemlidir. Midemizdeki enzimlerin yeterli şekilde salgılanması, besinlerin yeterli şekilde vücudumuzu beslemesini sağlar. Kısacası su sağlığımız için vaz geçilmez bir sıvıdır.

Tabii ki suyun da alınması gereken bir miktar var. Kişi için yeterli miktarda su alımı ile sağlıklı bir yaşam sağlanabilir. Atalarımızım dediği gibi her şeyin fazlası zarar. Kiloya göre günde ne kadar su içilmeli sorusu, bu konuda bazı yanlış uygulamalardan kaynaklanmıştır.

Kilolu İnsanlar Ne Kadar Su İçmeli?

Kilolu insanların su alımı konusunda daha fazla dikkat etmeleri gerekiyor. Vücutta biriken yağların kolay eritilmesinde büyük katkısı olan su, fazla alınması halinde şişkinliğe de neden olur. Bunun için ayarlamaları doğru yapmamız gerekir. Sağlıklı ve normal kiloda olan kişilerin günde en az 8 bardak su içmesi gerekiyor. Boyuna göre normal kilosu olan kişiler yeterli miktarda su alımı ile gündelik zamanlarını sağlıklı geçirebiliyor. Kiloya göre günde ne kadar su içilmeli sorusu konusunda aslında hepimizin bir fikri var. Ama bu bilgilerin bazıları yanlış ve bu yanlıştan dolayı vücudumuza eziyet edebiliyoruz.

Günde En Az 10 Bardak

Boyuna göre fazla kiloda olan kişilerin günde 10 bardak suya kadar tüketmesi gerekir. Bu kişiler fazla terlemesi de gereken bu miktarın doğruluğunu kanıtlıyor. Ter bezlerinin fazla çalışması, vücutta biriken asitlerin atılması gerektiğini gösteriyor. Kiloya göre günde ne kadar su içilmeli sorusu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Örneğin 160 boyunda ve 50 kiloda olan bir kişi 8 bardak su içmeli iken 160 boyunda ve 70 kilo olan bir kişi 10 bardak su içmelidir. Günümüzde su içmenin ne kadar önemli olduğu halen öğrenilmemiştir. Bu neden ile de birçok hastalığa davetiye çıkarıyoruz. Unutmamamız gereken suyun vücudumuzun olmazsa olmazı olduğudur.

Güzellik İçin de Su Gerekli

Kiloya göre günde ne kadar su içilmelidir? Bu soru konusunda uzmanlarda her gün makaleleri ile bilgi aktarımı yapıyorlar. Bu bilgiler ışığında insanlar artık su içme konusunda çok daha hassaslaştı. Günümüzde besinlerin yeterli düzeyde vitamin mineral içermemesi ve bunun aksine zararlı içerikler barındırması, vücudumuzun su gereksinimini arttırıyor. Su tüketimi konusunda herkes bilinçli olmalıdır. Birçok hastalığın kaynağı bizler bilmesek de su tüketiminin az olmasıdır. Yeterli miktarda su tüketimi ile istediğimiz enerjiye ve sağlıklı cilde sahip olabiliriz. Su aynı zamanda güzelliğimizin de olmazsa olmazıdır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu