Diyet

Kilo Vermeyi Yavaşlatan Sebepler Nelerdir?

Kilo Vermeyi Yavaşlatan Sebepler Nelerdir? Kilo veremiyorum cümlesinin altı oldukça geniştir. Altta yatan sağlık sorunları öncelikli olarak incelenmelidir. Kişide hormonal bozukluklar olabilir. Tiroit hormonunun yeterli çalışmaması nedenlerden biri olabilir. Öncelikle bir sağlık taramasından geçilmelidir.

Kilo Vermeyi Yavaşlatan Sebepler Nelerdir? Gerçekçi hedefler koymanız kilo kaybetmeyi sağlamak için önemlidir. En ideal olanı haftada bir kilo kaybetmektir. Uçuk hedeflerden vazgeçmelisiniz. Mucize beklemek hayalperestliktir. Kilo kaybı normalde günlük aldığınız kalorinin altında kalori almanızla başlar.

Nelere Dikkat Edilmeli

Günlük rutinlerinizi değiştirin. Yemek üzerine tatlı yeme alışkanlığınızı bırakmalısınız. Tatlı kan şekerinizi hızla yükseltir. Aşırı yükleme yapmak damarlarınızı yaşlandırır. Vücudun bir kapasitesi vardır. Kapasitenin üzerine çıkınca yağ depolama artar. Bölgesel yağlanmalar, karaciğer yağlanması gelecekte kalp damar hastalıklarına davetiye çıkarır. Sürekli diyete girip çıkmakta tehlikelidir. Metabolizma bozulur. Bağışıklık sistemi dengesini yitirir. Vücut hastalıklara karşı korunmasız hale gelir.

Kilo Vermeyi Yavaşlatan Sebepler Nelerdir
Kilo Vermeyi Yavaşlatan Sebepler Nelerdir

Kilo verme düşüncesini takıntı haline getirmeyin, stres yaptıkça kilo verme yavaşlar. Bu olay tam bir koordinasyon beyin ve vücut birlikteliği ile mümkündür. Gazlı içeceklerden uzak durun, aynı şekilde kola ve hazır meyve sularındaki şeker yükü çok fazladır. Maden suyu mineraller açısından çok zengindir. Ayran, detoks çayları ve yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirin. Vücudunuzdan toksinleri atmanız kilo vermeniz için gereklidir. Bahanelerden sıyrılın. Gelmek istediğiniz kiloyu belirleyin ve kararlı olun. Başarıp başaramamak tamamen sizin elinizde, kendinizi sürekli hayal ettiğiniz kiloya ulaştığınızda yaşayacağınız mutluluk ve rahatlığa odaklanın.

Kilo Vermeyi Yavaşlatan 8 Hata

Alınan fazla kilolardan doğru bir şekilde kurtulabilmek için gerekli olan her şeyi eksiksiz olarak yapmak gerekli. Ancak bu sayede kısa sürede kilo verilebilir. Genellikle yanlış beslenme alışkanlıkları kilo vermeyi yavaşlatan ilk engel olarak bilinir. Katı beslenmelerden uzak kalın. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı sıkı yapın ve geçiştirmeyin. Dikkat edilmesi gerekilen diğer bir husus ise hedefler. Hedefinize ulaşamama korkusunu asla düşünmeyin. Stres yapmanız kilo vermenizi yavaşlatır. Kilo Vermenizi Yavaşlatan 8 Hata Kilo vermeyi sürdürmek için belli başlı şeylere dur demelisiniz. Bunun başında ise tatlıyı kısıtlamak geliyor. Spor kilo vermenin yardımcısı olduğu gibi yavaşlatıcısı da olabiliyor. Bu yüzden farklı sporlar yapmak ve vücudu aynı spor dalına alıştırmamak şart. Kilo verdiren en önemli besinlerden birisi su. Gün içerisinde vücudun ihtiyacı olan suyu mutlaka tüketmelisiniz. Aksi takdirde kilo verme hızınız düşecektir.

Yöntemlere Devam

Hızlı kilo vermek için önerilen yöntemlere sıkı sıkıya devam şarttır. Bunlardan yavaşlatıcı olan diğer bir şey ise ara öğünleri atlamak. Bu gece daha çok acıkmanızı sağlayacaktır. Ara öğünleri asla atlamayın. Sağlıklı besleniyor, kilonuza dikkat ediyor, diyet yapıyor olabilirsiniz. Ancak bu oldukça yavaş ilerliyorsa bunun diğer başka bir nedeni gece buluşmalarında tükettiğiniz alkol olabilir. İçeriğinde olukça fazla şeker barındıran bu içecek kilo vermenizi ciddi manada engelleyecektir. Bu sekiz maddeye dikkat ederek kilo vermenizi daha da hızlı bir hale getirebilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu