Yaşam

Kadınların Hayatın Kabusa Çeviren Sutyen Sorunları ve Pratik Çözümler

Kumaşı yırtılan sutyenin batan demiri, sırt dekoltesinden sürekli görünüp duran sutyen kopçası, kıyafetin altından sakladıkça çıkan askı… Yok mu bunun bir çözümü? Kadın olmak zor, kıyafetinden iç çamaşırına her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmek gerek. Hatta, farklı kıyafetlere, farklı sutyen almak gerek. Günlük hayatta da durmadan sutyen yüzünden çeşitli sorunlar da yaşamıyor değiliz. Bugün tam da bu konuya değineceğiz. İşte Kadınların Hayatın Kabusa Çeviren Sutyen Sorunları ve Pratik Çözümler…

İç giyim seçimleri, stil sahibi kadınlar için en az dış giyim kadar önemlidir. Öyle, gösterişinden bahsetmiyoruz, dantelli olması şart değil ama rahatlığı ve vücut proporsiyonu için uygunluğu sutyen seçimini önemli hale getiriyor. Doğru sutyeni seçmek kadar, günlük hayatta karşımıza çıkan sutyen sorunları ile baş etmek de önemli elbette. Sutyen modelleri her ne kadar kıyafete göre farklılık gösterse de buna bütçenin dayanması biraz zor. Her kıyafet için ayrı bir sutyen alamayacağımıza göre, biz de sutyenin başımıza açtığı sorunlarla baş etmeyi öğrenmeliyiz. Peki nedir bu, günlük hayatta karşımıza çıkan sutyen sorunları ve nasıl çözeceğiz… İsterseniz hemen bu konuya değinelim ve anlatmaya başlayalım.

1. Kıyafetin Altından Çıkan Sutyen Askısı

Özellikle yaz aylarında bu çok büyük bir sorun oluyor. Yakadan, omuzdan, kısacası açık bulduğu her yerden sutyen askısı kendisini gösteriyor ve bu da biz kadınlar için sinir bozucu oluyor. Bunun çözümü straptez sutyen giymekte diye düşünebilirsiniz, ama o da kime göre rahat belli değil. Şeffaf askı da bir çözüm olabilir, ama bana göre şeffaf askılar, normal askıdan daha rahatsız edici görünüyor. Ben size, oldukça pratik bir yöntem önereceğim ve bu dertten sizi kurtaracağım. Resimde gördüğünüz gibi ince ve uzun bir kumaşa iki çıtçıt dikin, sonra da bu aparatı tişörtünüze dikin. Ortadan askıyı sabitleyin ve düşme derdinden tamamen kurtulun. Görünme riski olan kıyafetlerinizde bunu yaparsanız çok rahat edeceksiniz.

2. Sırt Dekolteli Kıyafetler İçin Öneriler

Sutyen kullanımı en çok sırt dekoltesinde sorun oluyor diyebiliriz. Dekoltenin ortasında sutyenin arka kopçalarını görmek herkesi rahatsız eder. Bu durumdan kurtulmanın birkaç yolu var. Bunların en popüler olanı ise son dönemlerde çok moda olan, yapışkanlı, slikon, sırtsız sutyenler. Bunu deneyin ve rahat edin.

3. Straptez Sutyenin Sürekli Kayması

Straptez kıyafetlerde askılı sutyen kullanamayacağımıza göre, straptez bir sutyenimizin olması lazım. Satın aldığımız sutyenlerin bir çoğunun askısı tamamen çıktığı için bu konuda bir sıkıntı çekmeyiz. Ama ya o straptez sutyenin sürekli kaymasını ne yapacağız? Bunun önüne nasıl geçeceğinizi de size kısaca anlatmak istiyorum. Bir tane sutyen askısını, sutyenininizin sırt bölümünden takın ve sutyenin önünden dolayıp arkadaki diğer kopçaya diğer ucu takın. Bu sayede daha sıkı olacak ve kaymayacaktır.

4. Sutyen Askıları Nasıl Gizlenir?

Bu konuyu aslında başta da anlattık, ama tek yol o değil. Kıyafetlerin özeline baktığımızda, başka seçenekler de karşımıza çıkıyor. Yeni formata kolayca sutyen askılarını adapte edebiliriz, hatta bunun için aparatlar bile üretildi. Sırtı çapraz olan kıyafetlerinize sutyen askılarınızı adapte etmek için toplayıcı aparatları kullanabilir, askıları sırt ortasında sabitleyebilirsiniz. Hem ön hem de arka için bu aparatı kullanmak mümkün.

5. Askıların Omuza Zarar Vermesi

Omuz bölümünü kesen askılar, gün içerisinde hayatımızı kabusa çevirebiliyor. Hatta bazen ağrı, bazen de yara bile yapıyor. Sizin de böyle bir sorununuz varsa, mutlaka bir sutyen yastığı edinmelisiniz.

6. Çıkan Sutyen Demirleri

Zaman içerisinde yıpranan sutyenin demirleri bir süre sonra çıkıyor ve bu da canımızı yakıyor. Bunun çözümü de var. Bir parça kumaş alın ve o çıkan kısma dikin. Kumaş yerine yapışkanlı petlerden de kullanabilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu