Diyet

Göbek Yağlarını Eriten Kürler Nelerdir?

Göbek Yağlarını Eriten Kürler Nelerdir? sorusu bir çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Alınan fazla kilolardan kurtulmak için farklı farklı kürler yapılmaktadır. Özellikle göbek bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak oldukça güçtür.  Bizde bu yazımızda göbek çevresinde bulunan yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak kürleri sizlerle paylaştık. İşte göbek yağlarını eriten kür tarifleri yazımızda yer almaktadır.

Göbek Yağlarını Eriten Kürler Nelerdir? Göbek yağlarını eriten kür ile fazla yağlarınızdan kurtulmak mümkündür. Ancak sadece kürle sabit kalmamak ve hareket ederek beslenme düzenine de dikkat etmek gerekir. Bir yandan yağlı ve şekerli yiyecekleri limitsiz tüketirken diğer yandan kür yapmak pek bir işe yaramayacaktır.

Limonlu Zerdeçallı, Pul Biberli Yoğurt Kürü

Yağ eritmede limon, yoğurt, zerdeçaldan oluşan ve isteğe göre pul biberle yapılan kürü deneyebilirsiniz.  Bu iki farklı kür de faydalıdır ve doğru şekilde kullanılmalıdır. Fazla ve gereksiz yağların giderilmesi ve de sağlıklı bir yapı kazanmak için bu kürü düzenli şekilde uygulamak gerekir. Bu kür için gereken malzemelere gelince, yarım limon, 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt, yarım çay kaşığı zerdeçal ya da isteğe göre pul biber ekleyerek karışımı hazırlamak mümkündür. Pul biberli yoğurt kürü de aynı şekilde karışım şeklinde hazırlanmaktadır. Bu kürlerden birini ne zaman kullanmanız gerektiğine gelince de kesintisiz şekilde 2 hafta boyunca gece yatmadan yarım saat önce kullanımı olmalıdır. Diğer detaylara da dikkat ettiğiniz varsayılırsa belirgin şekilde fark görülebilir.

Göbek Yağlarını Eriten Kürler Nelerdir
Göbek Yağlarını Eriten Kürler Nelerdir

Hardal Tohumu

Göbek eriten kür çeşitlerinden bir diğeri de hardal tohumudur. Hardal tohumu, yapılan araştırmalara göre keskin bir baharat olması nedeniyle metabolizma üzerinde ciddi etkilere sahiptir. Metabolizmanın daha etkili şekilde çalışmasını sağlayan bu tohum, kas hücrelerinin uyarılması ve kas kütlesinin de dayanıklılığını artırması bakımından etkilidir. Diyet ve spor yapan kişilerin de bu açıdan daha hızlı yağ eritmesini sağlar.

Göbek Eritmek İçin Başka Nelere Dikkat Etmeli

Göbek eritmek için bölgesel hareketlerden kaçınmak gerekir. Yani sadece bir bölüme odaklanarak spor yapmak da sağlıklı olmayacaktır.  Genel olarak yapılan bir antrenmanda diğer hareketlerle beraber göbeğe odaklanılabilir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu