Diyet

Göbek Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın 5 Yolu

Göbek Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın 5 Yolu! Kardiyo egzersizleri ve direnç eğitimi, göbek bölgesindeki yağ miktarını azaltmanın iki etkili yoludur. Amerikan Kalp Derneği, her gün en az 10 dakika keyifli bir şey yapmayı öneriyor. Kalori yakmak için ikisini bir arada yapın. Ağırlık kaldırma veya pilates yapma gibi direnç eğitimi içeren kardiyo egzersizleri yapın. En iyi sonucu almak için bu egzersizi haftada beş kez yapmaya çalışın. Ayrıca, egzersizleri doğru yaptığınızdan emin olun.

Göbek Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın 5 Yolu! Göbek yağını yakmanın faydaları çok büyük. Göbek bölgesindeki yağları azaltmak zor olsa da genel sağlığınız için son derece faydalıdır. İlk yöntem bel çevrenizi ölçmeyi içerir. Ölçüm 40 inç veya daha büyükse, abdominal obezite olarak kabul edilir. Bir sonraki yöntem, egzersiz ve diyet değişikliklerinin bir kombinasyonunu içerir. İlk iki yöntemin işe yaradığı kanıtlanmıştır. İkinci yöntem, karın yağını vücudun diğer bölgelerine göre daha etkili bir şekilde hedefler.

Göbek Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın 5 Yolu
Göbek Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın 5 Yolu

Göbek Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın Yolları

Göbek bölgesindeki yağları yakmanın bir başka etkili yolu da daha fazla protein yemektir. Araştırmaya göre, bel çevresi daha düşük ve protein seviyesi yüksek olan kişilerde göbek yağı seviyesi daha düşüktü. Proteinin yanı sıra, meyve ve sebzeler de göbek yağındaki azalmayla bağlantılıydı. Ayrıca protein, kalorilerin %-30’unu oluşturduğunda etkilidir. Bol meyve ve sebze yiyin ve şekerli ve rafine gıdalardan kaçının.

İkinci yöntem, yüksek kalorili yiyecek alımınızı sınırlamayı içerir. Bu gıdaların tüketimini sınırlamalı ve daha sağlıklı alternatiflerle değiştirmelisiniz. Aşırı şekerin kilo alımına katkıda bulunduğunu ve diyabet gibi iltihaplı durumlarda önemli bir faktör olduğunu unutmayın. Kilonuzu sabit tutmak ve göbeğinizi yağdan arındırmak için yeterli uyku almalısınız. Ayrıca zihninizi tetikte tutmalı ve hedefinize odaklanmalısınız.

Vücut enerji kaynağı olarak göbek bölgesindeki yağları kullanır. Kortizol, göbekte yağ depolanmasını teşvik etmekten sorumlu hormondur. Ek olarak, stres kortizol salınımını tetikleyebilir ve bu da orta bölümde yağ birikmesine daha fazla katkıda bulunur. Yaşlandıkça, testosteron seviyeleriniz azalır ve bu da aşırı göbek yağıyla bağlantılıdır. Bu nedenle, göbek bölgesiyle uğraşmadan önce diğer bölgelerdeki yağ kaybetmeye odaklanmak en iyisidir.

Göbek bölgesindeki yağları eritmenin bir başka etkili yöntemi de arkadaşlarınız ve ailenizle sağlıklı bir rekabet içine girmektir. 12 haftalık takım bazlı kilo verme yarışması, katılımcıların klinik olarak önemli kilo kaybına ulaşma şanslarını artırdı. Bir ekiple çalıştığınızda, zorlukları paylaşabilir ve akranlarınızla zaferleri kutlayabilirsiniz. Bu şekilde birbirinizi cesaretlendirebilir ve kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz.

Fazla kiloya genetik, hormonlar ve doğum ağırlığı neden olur. Göbek yağı fazla olanlar, olmayanlara göre daha düşük D vitamini seviyelerine sahiptir. Güneş ışığı iyi bir D vitamini kaynağıdır, bu nedenle göbek yağını önlemek için yeterince güneşe maruz kalın. Güneş ışınları sağlığımız için faydalıdır, bu nedenle dışarı çıkmak ve doğal güneş ışığında egzersiz yapmak yeterli D vitamini almanın iki mükemmel yoludur.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu