Dekorasyon

Ev Dekorasyon Modasında Öne Çıkan Detaylar

Ev Dekorasyon Modasında Öne Çıkan Detaylar Nelerdir? Günümüzde insanlar, çok daha konforlu ve dekoratif yaşam alanlarını tercih ediyor. Peki bu yılın ev dekorasyonunda öne çıkan detaylar neler? İşte merak edilen detayları sizler için ele aldık.

Ev Dekorasyon Modasında Öne Çıkan Detaylar Nelerdir? Evlerde sade ancak akıllıca dekorasyon çözümlerine dair bilinç, yerini dekorasyon modasında olmazsa olmaz detaylara bıraktı. Günümüzde ev dekorunda, iç mekan tasarımlarında modası geçmeyen detaylara birlikte göz atalım.

Sade Tasarımlar

Eskilerin kalabalık, gösterişli mekanları yerini sade ancak şık ve modern konseptlere bıraktı. Bu durum birazda gelişen kentleşmeye paralel olarak az çocuklu çekirdek aileler ve yalnız yaşayan bireylerin sayısının artmasıyla birlikte mekanların küçülmesiyle gerçekleşti. Günümüzde büyük salonlarda alabildiğine gösterişli eşyalar kullanma lüksümüz yok. Dar ve küçük mekanlarda mümkün olduğunca boş alanları iyi değerlendirmek ve sade tasarımlarla iç açıcı mekanlar yaratmak moda. Bu sebeple mekan tasarımlarında krem, natürel yeşil tonları, sonbahar renkleri, açık pastel tonlar da bir hayli tercih edilir oldu.

Ev Dekorasyon Modasında Öne Çıkan Detaylar
Ev Dekorasyon Modasında Öne Çıkan Detaylar

Mekanlarda Renkler Önem Kazandı

İç mekan tasarımlarında cıvıl cıvıl bir konsept giderek yaygınlaşıyor.  Mekanda koyu renkleri açık tonlarla dengelemek bunun yanında açık renk konseptlerde koyu renkler kullanarak mekanı hoş göstermek artık moda. Duvar renklerinde salon ya da oturma odasında bir köşede mor rengin kullanımı, yatak odalarında kırmızı duvarlar, mutfaklarda yeşil konsept bir hayli öne çıkan detaylar arasında.

Şıklığın Yanında Sağlık Vurgusu

Dekorasyonda günden güne modern, hoş ve de sağlıklı mekan vurgusu yapılıyor. Sağlıklı bir ortam oluşturmak için özellikle  oturma mekanları ve banyolarda sterilize sağlayan malzemeden yapılmış, kaliteli halıların kullanılması oldukça revaç bir konu halini aldı. İnsanın günden güne dış ortamlara karşı alerjik bir bünyeye sahip olması ve özellikle günümüz koşullarında çocuklardan görülen alerji ve astım vakalarında artış, sağlıklı mekanlara ve tasarımlara yönelik ilgiyi de arttırdı.

Dekorasyonda Doğallığa  Dönüş

İnsan, kent yaşamında doğayı özlediğimden olsa gerek; artık yemek masalarından tutun da perdelerin renklerine kadar doğal tasarım vurgusu ön plana çıktı. Ham ahşap kullanılan mobilyalar, bu modayı belki de en iyi yansıtan parçalar oldu. Perdelerde ya da duvar renginde doğanın yeşil renkleri; mobilya ya da aksesuarlarda kullanılan sonbahar tonları ile bir araya getirilerek kolonyal stile de imza atıldı.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu