Yaşam

Eski T-Shirtlerden Örgü Sepet Yapma

Eski T-Shirtlerden Örgü Sepet Nasıl Yapılır? Özellikle anneler, kız çocuklarının toka dağınıklığından şikayet ederler ve bu dağınıklığın önüne geçmek için çeşitli yollara başvursalar da pek işe yaramaz.

Eski T-Shirtlerden Örgü Sepet Nasıl Yapılır? Annelerin kız çocuklarıyla eğlenceli vakit geçirerek bu dağınıklığa çözüm bulması mümkündür. Annelerin tek yapması gereken evde eski veya lekelenmiş olan bir t-shirt bulmaları ve kalın bir ip ile iğne temin etmeleridir.

Eski T-Shirtlerden Örgü Sepet Yapma1
Eski T-Shirtlerden Örgü Sepet Yapma1

Örgü Sepet Yapımı

Anneler, bu malzemeleri kullanarak ve kızları ile beraber eğlenceli vakit geçirerek bir örgü sepet yapıp, kızlarının tokalarını bu örgü sepetin içine toplamalarını sağlayabilirler?  Bu nasıl mı olacak?  Öncelikle anne tarafından tespit edilen eski t-shirt, şeritler halinde kesilmelidir. Eski t-shirt’ü şeritler halinde keserken anne, kızının da şerit kesmesine müsaade etmelidir.  Çünkü örgü sepet yapımında kızının da emeği olursa örgü sepeti sahiplenir ve daha çok kullanır. Daha sonra sepetin alt yapım aşamasına geçilmelidir. Sepetin alt kısmının dayanıklı olabilmesi için bu kısmın t-shirtden elde edilen şeritler ile oldukça sıkı örülmesi gerekmektedir. Şeritleri kalın ipliğe örerken iğneyi batırıp çıkardığınız zaman mutlaka bir önceki seferde yapılan ilmeğin altından geçirilmelidir.

Şeritleri kalın ipliğe örerken şerit biterse bir önceki şeridin içine yeni şerit koyularak örülmeye devam edilmelidir. Anne ve kız, kalın ipliğe şeritleri örmeyi bitirdiğinde örgü sepet kullanıma hazır olacaktır. Anne, örgü sepeti kızının odasına götürerek tokaları içine koymalı ve kızıyla beraber adını toka sepeti koymalıdır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu