Yaşam

Düğüne Nasıl Hazırlanılır?

Düğüne Nasıl Hazırlanılır? Hayatınızın belki de en mutlu günü düğün gününüzdür. Her şeyin mükemmel olduğu ve kusursuz bir gün olması için her şey aylar öncesinden hazırlanmış ve planlanmış. Peki bu hazırlık süreci nasıldır, yani düğüne nasıl hazırlanılır? İşte cevabı..

Düğüne Nasıl Hazırlanılır? Büyük gün yaklaşıyor ve heyecan dorukta tabi ki. Stressiz ve rahat bir düğün dönemi geçirmek istiyorsanız her şeyi son aya bırakmayın. Mükemmel bir şekilde düğüne nasıl hazırlanır diyorsanız işte bu yazıda…

Düğüne Nasıl Hazırlanılır
Düğüne Nasıl Hazırlanılır

Düğüne Nasıl Hazırlanılır?

  • 12 ay önce yani yaklaşık bir yıl önceden başlamakta fayda var. Önce bir mekan seçin zaten sonra düğünün akışını mekan belirleyecek. Seçtiğiniz mekanın doğasına göre konsept belirleyin.
  • 12-10 ay kala büyük gününüzü sonsuza kadar ölümsüz kılacak bir fotoğrafçı ve kameramanla anlaşın. Organizasyon şirketiyle anlaştıysanız, organizasyon şirketinin fotoğrafçısıyla çalışmanızı öneririz. İlk görüşme yapacağınız zaman tarihleriniz, düğün mekanınız, dekorlar ve davetli sayısı konuşulmalı. Düğünden önce, düğün sahibinin isteğine göre birkaç görüşme daha yapılabilir. İdeal bir fotoğrafçı ekibi 4-5 kişiden olmalıdır. Böylece düğün albümü çeşitli parçalardan oluşur. Bu süre zarfında davetli listesi oluşturmanızda fayda vardır. Konaklama, catering, dekorasyon, çiçek ve pasta gibi detayları bu süre içerisinde organize etmenizi öneririz.
  • 10-8 ay kala ise hayallerinizde ki gelinliği aramaya başlayın. Gelinlik çok önemlidir. Vücudun en iyi özelliklerinizi öne çıkaracak gelinlik seçin. Mutlaka birkaç kere gelinlik provası yapın.
  • 8-6 ay kala davetiyelere artık karar vermeniz gerekiyor. Konuk listesini tamamladıktan sonra davetiyeleri hazırlayabilirsiniz. Ayrıca balayı tatiliniz için de rota çizmeye başlayabilirsiniz.
  • 6-4 ay kala düğün tarihini duyurmanızın tam zamanı. Davetlilerinizin davetiyelerini bu zamanda gönderebilirsiniz. Bir ömür boyunca taşıyacağınız alyansların alışverişine çıkabilirsiniz. Saç ve makyaj provalarına da bu tarihte başlayın.
  • 2 ay kala ise son rötuşlar yapılır. Gelinlik tasarımcılarınızla bir araya gelin. Prova için büyük gününüze yakın bir tarih belirlemeye bakın. Düğün için araba kiralamak isterseniz tam zamanıdır. Otel odası rezervasyonu ve düğün yemeği menüsü gibi konuları düzene sokmayı unutmayın.
  • 1 ay kala ise düğün yemeği için kullanılacak çiçek ve süslemelerin karara bağlanması gerekiyor. Düğün yaklaştıkça stresiniz artıyor bu yüzden detayların önceden konuşulması önemlidir. Mum ve çiçekler hayalinizdeki düğünle yakından ilgilidir. Düğündeki oturma düzenini şimdiden ayarlayın.
  • 1 hafta kala gelinliğinizi tekrar deneyin ve iyi uyuyun, sağlıklı beslenmeye gayret edin. Yüz ve vücut bakımlarınızı yapın.
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu